W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Mieszkańcy będą zwiedzać nową halę sportową w środę 2 sierpnia [FOTO, VIDEO]

Podczas wczorajszego briefingu prasowego dla mediów zorganizowanego przed wejściem do nowej mieleckiej hali sportowo-widowiskowej z basenem przy ulicy Solskiego, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski poinformował o zakończeniu procedury odbiorów końcowych obiektu oraz przedstawił plan wydarzeń jaki będzie towarzyszył otwarciu hali i udostępnieniu jej dla sportowców i mieszkańców.

Procedura odbiorowa rozpoczęła się w dniu 19 czerwca. Było to możliwe dzięki temu, że wykonawca zakończył realizację zgłoszonych mu przez Inwestora w ramach reklamacji robót obejmujących poprawę akustyki w kilku pomieszczeniach, roboty związane z instalacją elektryczną oraz wyposażenie pływalni w system pomiaru czasu. Niestety podczas prac komisji odbioru końcowego, która dokonała przeglądu technicznego wykonanych robót oraz sprawdzenia stanu usunięcia usterek, ujawniono istotną wadę obiektu polegającą na braku poprawnego działania systemu przeciwpożarowego. Wykonawca został wezwany do  natychmiastowego usunięcia tej usterki. Tak też się stało i w dniu 30 czerwca ostatecznie podpisane zostały protokoły odbiorowe.

Jak powiedziała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosława Gorazd do końca sierpnia wykonawca zobowiązał się do usunięcia licznych usterek, które wykazano w poodbiorowych protokołach. Usterki te, w zdecydowanej większości określone jako drobne,  nie wpływają na użytkowanie hali.

Kolejna dobra informacja przekazana przez Prezydenta Jacka Wiśniewskiego podczas dzisiejszego spotkania z mediami dotyczyła planów organizacji Dnia Otwartego nowej mieleckiej hali sportowo – widowiskowej przy Solskiego 1. Drzwi obiektu zostaną dla mieszkańców otwarte do zwiedzania w środę 2 sierpnia. Na własne oczy będzie można zobaczyć zarówno arenę główną, salę treningową wraz ze ścianą wspinaczkową oraz niektóre inne pomieszczenia. Nazajutrz w czwartek 3 sierpnia oficjalnie otwarty zostanie basen sportowo-rekreacyjny.

Sportową inauguracją następczyni popularnej „Hangar Areny” będą towarzyskie mecze siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet z Turcją zaplanowane w Mielcu na piątek i sobotę 4-5 sierpnia. Polki są obecnie rewelacją Ligi Narodów Kobiet, a Turczynki od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Sprzedaż biletów przez głównego organizatora tego wydarzenia którym jest „Polska Siatkówka” na te frapująco zapowiadające się spotkania rozpocznie się 17 lipca o godz.12 na platformie eBilet.pl .

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa