W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Góreckie Stowarzyszenie Kobiet Victoria już po raz czternasty zorganizowało Mistrzostwa Pierogowe. Konkurs na najlepszy przysmak wygrało Stowarzyszenie Feniks z Wampierzowa.

Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 18 września, w Domu Strażaka w Górkach. To właśnie tutaj o zwycięski tytuł walczyło łącznie kilkanaście stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z całego powiatu.

Gospodynie przygotowały dziesiątki tradycyjnych potraw, których skosztować mogli wszyscy odwiedzający imprezę. Na stołach królowały oczywiście pierogi – zarówno te w klasycznych, znanych większości podniebień smakach, jak również w wariantach nietypowych i zaskakujących.

Ostatecznie pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze pierogi zajęły Panie ze Stowarzyszenia Feniks z Wampierzowa. Kolejne miejsca na podium należały do: KGW z Brnia Osuchowskiego oraz KGW z Borowej.

Gratulacje na ręce zwyciężczyń, jak i wszystkich uczestniczek mistrzostw, złożyli członkowie Zarządu Powiatu Mieleckiego: Andrzej Chrabąszcz i Bogusław Peret.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że organizację wydarzenia już po raz kolejny wsparły środki przyznane przez władze samorządowe Powiatu Mieleckiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa