W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Spacer historyczny po mieleckiej starówce

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu – Miejska Biblioteka Publiczna uzyskała dofinansowanie z Programu Narodowego Centrum Kultury w ramach konkursu BLISKO z projektem Biblioteka na językach – śladami mowy mieleckiej.

Projekt możemy realizować dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Kontynuując prace przy realizacji projektu zapraszamy do udziału w spacerze historycznym po mieleckiej starówce już 24 września 2022 w sobotę o godzinie 10.00.
Odkrywanie mieleckiej starówki zaczynamy w Parku przy Pałacyku Oborskich w Mielcu, ul. Legionów 73. W czasie spaceru sprawdzimy, czy na miejskich murach, płotach, tabliczkach, zabytkowych willach zachowały się pamiątki językowe z przeszłości.
Spacer pozwoli nam zobaczyć mielecką starówkę taką, jaką była kilkadziesiąt lat temu. Uruchomimy naszą wyobraźnię i usłyszymy plątaninę języków tak charakterystyczną dla galicyjskich miasteczek.
Nasz spacer zakończymy niespodzianką w filii bibliotecznej zlokalizowanej przy ul. Mickiewicza 2 w kamienicy zwanej… no właśnie jak?
Osoby, które chcą wziąć udział w spacerze prosimy o kontakt telefoniczny: 17 787 49 14 lub mailowy: [email protected]

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stypendia sportowe czekają na wnioski

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa