W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy”

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, na przełomie października i listopada w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu był realizowany projekt edukacyjny pod patronatem NBP „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy”.

Celem projektu było poznanie historycznego i przemysłowego dziedzictwa Mielca i regionu, w szczególności Centralnego Okręgu Przemysłowego, a także przypomnienie i upamiętnienie postaci Eugeniusza Kwiatkowskiego jako wielkiego Polaka i twórcę COP.

Pierwszym etapem projektu był międzyszkolny konkurs na temat: „Powstanie i działanie COP na terenie Mielca i okolic”. Konkurs skierowany był bezpośrednio do uczniów technicznych szkół średnich miasta Mielec.

Laureatami konkursu zostali: I miejsce- Karol Wypasek z kl. IIc – Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego, II miejsce Paulina Bienias i III miejsce Danuta Gawryś – obie to uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu.

Kolejnym etapem projektu była organizacja szkolnego konkursu plastycznego o tematyce związanej z 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym konkursie: I miejsce zajęła Woyterska Oliwia kl. IIB, II miejsce Kwaśniewska Wiktoria kl. IIB, III miejsce Pazdro Magdalena kl. ID. W konkursie wyróżniono również Adamczyk Joannę z kl. IIA oraz Gaba Angelikę z kl. IIM.

9 listopada , podczas uroczystej akademii z okazji 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości laureaci konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Pomysłodawczynią i koordynatorem projektu była pani Ewa Bożek, której pomagały panie Lidia Gereło i Marta Borek.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa