W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka Sport

Nagrodzeni za wiedzę o polskich sukcesach

Poznaliśmy laureatów Radomyskiego Testu Wiedzy „Polska reprezentacja piłkarska na mistrzowskich imprezach”.

 

W testowych zmaganiach zmierzyło się 25 uczniów Zespołu Szkół i Gimnazjum Publicznego im. JP II w Radomyślu Wielkim.

– Euro 2016 we Francji, na którym z sukcesami występuje reprezentacja Polski, to dobry moment, aby przypomnieć sukcesy Polaków na najważniejszych imprezach piłkarskich.

 

Temu właśnie służył kolejny Radomyski Test Wiedzy, tym razem dotyczący występów naszej drużyny narodowej na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich.

Skierowaliśmy go do młodzieży szkolnej, gdyż chcemy promować wiedzę o piłkarskich sukcesach Polski wśród młodego pokolenia – informuje Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim, który wraz z Jackiem Moskalczykiem z radomyskiego gimnazjum, zorganizował test.

 

W gronie pięciu laureatów znaleźli się sami uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim. Zwyciężył Dawid Zboch z Rudy.

Drugie miejsce zajęła Oliwia Kołacz z Partyni, trzecie Mateusz Ryczek z Partyni, a czwarte Wojciech Masłyk z Radomyśla Wielkiego i Anna Mądziel z Partyni.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody (m.in. koszulki reprezentacji Polski, piłki, gry FIFA 2016, książki o tematyce piłkarskiej i inne gadżety) ufundowane przez Burmistrza Radomyśla Wielkiego, Polski Związek Piłki Nożnej, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz wydawnictwa Sendsport i Sine Qua Non.

 

 

13438859_1729862330602405_5516184430185105443_n

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa