W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka Materiały video Wywiady

Niezwykła codzienność – wernisaż Małgorzaty Gwoździowskiej [FOTO, VIDEO]

Wernisaż wystawy rysunków i fotografii Małgorzaty Gwoździowskiej „Niezwykłe oblicza codzienności” przyciągnął liczne grono zwiedzających do Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Otwarcie wystawy odbyło się 12 stycznia. 

„Niezwykłe oblicza codzienności” to cykl fotografii, w których autorka, Małgorzata Gwoździowska, prezentuje swoje spojrzenie na życie codzienne przedmiotów, zwierząt i miejsc, które nas otaczają. Stara się pokazać je w niezwykłym świetle – dosłownie i w przenośni. Zaprezentowane w Galerii ponad 80 fotografii dzieli się na 5 cyklów: „Martwa natura”, „Sceny z życia codziennego”, „Światło”, „Wzory”, „Żywa natura”. 

Małgorzata Gwoździowska rysuje i fotografuje od ponad 20 lat. Prezentację swoich prac rozpoczęła w październiku 2019 r., od udziału w 8. Edycji Foto Art Festiwal im. Andrzeja Baturo w Bielsku Białej. W procesie twórczym niezmiennie fascynuje ją to, że jest w nim jedynie środkiem, za pomocą którego świat wyobraźni może być widzialny w świecie ludzi. Zaprezentowane rysunki powstały w wyniku procesu twórczego, który – jak twierdzi autorka prac – nie podlega w najmniejszym stopniu jej decyzji ani woli. Za każdym razem, gdy ktoś lub coś ma ochotę pojawienia się w naszym wymiarze, po prostu umożliwia mu przedostanie się do świata realnego. 

Zapraszamy do oglądania wystawy, która prezentowana jest w styczniu i lutym w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego, a także do obejrzenia wywiadu jaki nam udziliła autorka wystawy.

YouTube player


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa