W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Niskie dofinansowanie dla szpitala

Jak informuje Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, lecznica otrzymała 53 700 złotych na pokrycie kosztów funkcjonowania w 2019 roku. Jest to kwota symboliczna, gdyż faktyczne tegoroczne koszty wzrosły o kilka milionów złotych.

– Jest to dla mnie zupełnie nie zrozumiałe i jako zarządzający szpitalem czuję się bardzo tym rozczarowany – tak uzyskaną pomoc skomentował J. Więcław.

W ostatnim czasie o coraz trudniejszej sytuacji szpitali powiatowych dyskutowali samorządowcy i dyrektorzy szpitali w Warszawie 17 września, gdzie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Dotycząca Sytuacji Szpitali. Jej inicjatorami był Związek Powiatów Polskich oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych. Aktualny stan rzeczy prowadzi w konsekwencji do niewydolności szpitali, co w swoim wystąpieniu otwierającym konferencję podkreślał Andrzej Płonka, Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich.


– Posiadamy dane z ponad120 szpitali. Jeszcze w roku 2017 około połowy szpitali osiągnęło ujemny wynik finansowy. Dzisiaj, na dość dużej próbie placówek, to ponad 90%. Dotyczy to szpitali, które się zadłużają i które zadłużać się będą. Zabiegamy o to, aby nieustannie być partnerem dla Pana ministra zdrowia, aby chciano z nami rozmawiać, ponieważ sieć szpitali zdecydowanie trzeba poprawić, ona źle działa, jest źle policzona i my to nieustannie mówimy – podkreślał prezes ZPP.

Czy kwota, jaką w dniu 30 września br. Otrzymał mielecki szpital jest ostateczna – trwają w tej sprawie pilne uzgodnienia pomiędzy lecznicą a rzeszowskim oddziałem NFZ. Jeżeli jednak miała to być ostateczna kwota zwiększenia wysokości przyznawanego dodatkowego ryczałtu, oznaczać to będzie wielomilionową stratę na działalności, którą będzie musiał pokryć szpital i samorząd powiatowy, jeżeli przekroczy ona amortyzację.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa