20 listopada 2019 (środa) - 22:40
Nowe oblicze Gryfu [FOTO]
Nowe oblicze Gryfu [FOTO]
Nowe oblicze Gryfu [FOTO]
Galerie Informacje

Nowe oblicze Gryfu [FOTO]

Na terenie boiska Gryf przy ul. Warszawskiej w Mielcu powstała siłownia na wolnym powietrzu oraz boisko wielofunkcyjne. Nowe obiekty sportowe mają m.in. stanowić udogodnienie dla uczniów z pobliskich szkół.
W listopadzie zakończyły się prace przy budowie siłowni na wolnym powietrzu. Zamontowano wówczas kilka urządzeń, takich jak orbitrek, rower, wioślarz czy zestaw drążków do street workoutu.

Sama siłownia ma powierzchnię ok. 750 metrów kwadratowych i znajduje się na bezpiecznej nawierzchni z tworzywa sztucznego. W jej okolicy pojawiły się też nowe ławki, kosze, rośliny oraz fragment chodnika. Koszt inwestycji to nieco ponad 75 tysięcy złotych brutto.
Obecnie zakończyła się budowa boiska wielofunkcyjnego. Na placu o wymiarach 43×24 metry można zagrać w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę, a także w badmintona i tenisa. Nawierzchnią boiska stanowi mata poliuretanowa. Koszt inwestycji, realizowanej w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego to ok. 306 tysięcy złotych.

Nowe oblicze Gryfu ma służyć rozwojowi aktywnego spędzania czasu przez mielczan. Jest to również udogodnienie dla uczniów z Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych oraz Szkoły Podstawowej nr 1, którzy zyskali atrakcyjne miejsce do ćwiczeń podczas lekcji wychowania fizycznego.

Nowe oblicze Gryfu [FOTO]Nowe oblicze Gryfu [FOTO]Nowe oblicze Gryfu [FOTO]Nowe oblicze Gryfu [FOTO]Nowe oblicze Gryfu [FOTO]Nowe oblicze Gryfu [FOTO]Nowe oblicze Gryfu [FOTO]Nowe oblicze Gryfu [FOTO]
Nowe oblicze Gryfu [FOTO]
Nowe oblicze Gryfu [FOTO]
Nowe oblicze Gryfu [FOTO]
Nowe oblicze Gryfu [FOTO]

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości