W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowe projekty MBO

Do kolejnej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w roku 2024 mieszkańcy Mielca zgłosili dziewięć projektów ogólnomiejskich i 19 projektów lokalnych.

W piątek 21 lipca odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Komisji do Spraw Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, na którym omówiono zgłoszone przez mieszkańców projekty.

W zdecydowanej większości są to projekty inwestycyjne. Wśród projektów ogólnomiejskich na które maksymalnie będzie można przeznaczyć 1 mln 100 tys. zł. są m.in. budowa drugiej tężni na osiedlu Lotników, budowa ulicy Starorzecznej, Mieleckie Ogrody Deszczowe (system rabatek gromadzących wodę deszczową w gruncie), zakup sceny mobilnej oraz wykonanie boisk wielofunkcyjnych przy SP 7 i na osiedlu Lotników.

Na projekty lokalne przeznaczana co roku jest kwota 900 tys zł. (po 100 tys. na każdy z 9 obszarów). Najwięcej projektów lokalnych (4) zgłoszono w obszarze nr 4 (os. Kilińskiego i Kościuszki) oraz po trzy w obszarach nr 1 (Borek, Lotników), nr 5 (Kopernika, Kusocińskiego) i nr 7 (Dziubków, Szafera). Tylko po jednym projekcie zgłoszono w obszarach  nr 2, nr 3, nr 8 i nr 9. Wśród tych propozycji dominują place zabaw, ogrodzenia przedszkoli i inwestycje związane z zielenią miejską.

Zgłoszone projekty i zadania w terminie do 31 sierpnia podlegają weryfikacji i ocenie pod względem ich zgodności z prawem, wykonalności technicznej oraz spełnienia przez nie wymogów formalnych.

Lista projektów zakwalifikowana do głosowania podana zostanie do 10 września, głosowanie odbędzie się w dniach 20 – 30 września.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa