W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Obrona na granicach powiatu przed ASF

Służby podległe Staroście Mieleckiemu prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania mające powstrzymać wirus ASF na granicach powiatu.

W ramach działań prewencyjnych 29 lutego 2020 dokonano wraz z przedstawicielami Kół Łowieckich, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych przeszukania na terenie wzdłuż rzeki Wisły od drogi wojewódzkiej Mielec – Staszów do miejscowości Dymitrow Mały. W toku przeszukania nie znaleziono padłych dzików między wałem, a brzegiem rzeki Wisły 

Z kolei w dniu 2 marca 2020, zgodnie z ustaleniami podjętymi na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mielcu w (27 lutego 2020), dokonano zabezpieczenia powiatu mieleckiego przed ASF poprzez stworzenie bariery zapachowej. Wykonano opryski po obu stronach Linii Hutniczo – Szerokotorowej od miejscowości Zaduszniki, poprzez Zachwiejów do Nowej Dęby.

O kolejnych działaniach podejmowanych w ramach ochrony Powiatu Mieleckiego przed wirusem ASF starostwo informować będzie w kolejnych komunikatach.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa