W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Obywatel Ukrainy prowadził samochód a miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu

Pomimo licznych apeli emitowanych w mediach, relacji ze zdarzeń drogowych oraz działań profilaktycznych i kontrolnych prowadzonych przez policjantów, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci zatrzymali kilkunastu nietrzeźwych kierujących oraz mężczyznę, który posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu, reagowanie na popełniane przestępstwa i wykroczenia oraz obsługa zdarzeń drogowych, to główne zadania mieleckiego wydziału ruchu drogowego. Nieodzownym elementem codziennych działań funkcjonariuszy są również działania profilaktyczne, prowadzone zarówno na drogach, jak i w placówkach szkolnych. Działania te mają na celu przede wszystkim dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych oraz poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Niestety mimo wszechobecnej profilaktyki promującej bezpieczne zachowania na drodze, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, których zachowanie może stwarzać zagrożenie również dla innych uczestników ruchu, którzy stosują się do przepisów. W ubiegłym tygodniu na ulicy Sienkiewicza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierowcę mercedesa, który nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna stracił je za popełnione wcześniej przestępstwa drogowe. Teraz ponownie odpowie za popełnienie przestępstwa, jakim jest niestosowanie się do wyroku sądu.

W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci zatrzymali również kilkunastu nietrzeźwych kierujących. Rekordzista, 39-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Posiadał także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i przypominają – za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, w przypadku popełnienia wskazanego przestępstwa w warunkach recydywy, sąd może orzec karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz nie wsiadaniu za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz innych środków zabronionych prawem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości może stworzyć realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa