W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Otwarcie roku szkolnego w szkołach miejskich [FOTO]

Ponad 4700 uczniów rozpoczęło we wtorek rok szkolny 2020/2021 w szkołach miejskich, to o sto dzieci więcej niż rok temu.

Ze względu na obowiązujący stan epidemii na terenie kraju, tegoroczne rozpoczęcie roku znacząco różniło się od tego z lat ubiegłych. Niemniej jednak, dzień ten szczególnie utkwi w pamięci pierwszoklasistom, którzy właśnie dziś rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą.

Warto podkreślić, że w obecnym roku szkolnym, uczniów klas pierwszych w szkołach podstawowych jest równo 550. Natomiast naukę w klasach pierwszych w V Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu rozpoczęło 63. licealistów.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki w Mielcu, gdzie odbyło się także oficjalne pasowanie na ucznia. 

Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś uczestniczyła natomiast w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 13 im. J. Bytnara „Rudego”, gdzie wraz z dyrektor Teresą Lechocińska-Ciupą pasowała na uczniów dzieci z klasy pierwszej

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa