W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Pasażer na kwarantannie i pijany kierowca

Policjanci przedstawili zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości 35-letniemu mężczyźnie, który kierował fiatem stilo, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo mężczyzna wiózł pasażera, który był objęty kwarantanną. Policjanci interweniowali w Rzędzianowicach, po zgłoszeniu młodego mężczyzny, który jechał za fiatem stilo.

Zgłaszającego zaniepokoił sposób jazdy kierowcy fiata i podejrzewał, że może on być nietrzeźwy. Stilo zatrzymało się na poboczu, a zgłaszający czekał w pobliżu i relacjonował dyżurnemu, co widzi. Policjanci, którzy dotarli na miejsce interwencji ustalili, że kierowca fiata to 35-letni mieszkaniec powiatu dębickiego.

Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W czasie wykonywania czynności z zatrzymanym funkcjonariusze ustalili, że pasażer fiata, jest objęty kwarantanną. Samochodem podróżowała jeszcze młoda kobieta.

Policjanci, którzy mieli kontakt z mężczyznami, zostali objęci izolacją, do czasu otrzymania wyników badań. 35-latek, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec pasażera objętego kwarantanną, policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem.

Funkcjonariusze o zdarzeniu poinformowali służby sanitarne, które mogą nałożyć na mężczyznę wysoką karę finansową.

W sprawie trwają dalsze czynności.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości