Sport

Pewne zwycięstwo nad Padwą Zamość

W piątkowe popołudnie SPR Stal sparowała z 1-ligową Padwą Zamość w której szeregach występuje świetnie znany w Mielcu – Jakub Kłoda. Podopieczni Tomasza Sondeja odnieśli pewne zwycięstwo 32:22.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a w 11. minucie na prowadzeniu 5:4 byli nawet goście, lecz od tego momentu na parkiecie dominowali już tylko „Czeczeńcy”, którzy konsekwentną grą w obronie nie pozwalali rywalom na rzuty, a te bardzo skutecznie odbijał również Tomasz Wiśniewski. Po pierwszej połowie Stal prowadziła 16:10.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. Po raz kolejny bardzo dobre zawody rozegrał nowy nabytek mielczan – Daniel Dutka, który tego dnia rzucił 6 bramek. Warta podkreślenia jest również postawa naszego wychowanka – Krystiana Witkowskiego, który w drugiej połowie zastąpił w bramce Tomasza Wiśniewskiego i odbił 7 na 17 rzutów.
Debiut w „Biało-Niebieskich” barwach zaliczył również kolejny z wychowanków Stali – Michał Kozioł.

Stal odniosła pewne zwycięstwo 32:22 i już w środę zagra ostatni sparing przez wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi. Rywalem „Czeczeńców” będzie SPR Tarnów, a mecz rozegrany zostanie właśnie w Tarnowie.

SPR Stal Mielec – MKS Padwa Zamość 32:22 (16:10)

SPR Stal: Wiśniewski, Witkowski, Wilk 4, Krępa 4, Janyst 5, Wypych 2, Skuciński 3, Miedziński 1, Sarajlić 2, Grzegorek 2, Dudka 3, Kozioł, Krupa 3, Rutkowski, Ćwięka.