W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Sport

PGE FKS Stal w USA: pierwszy trening, pierwsze spotkania z Polonią, zwiedzanie [FOTO]

Za nami dwa pierwsze dni amerykańskiego tournee piłkarzy PGE FKS Stal Mielec. Biało-Niebiescy dolecieli do Nowego Jorku w dwóch grupach 23 maja, a podczas pierwszego wspólnego posiłku odśpiewali chóralne „Sto Lat” obchodzącemu dzień wcześniej urodziny trenerowi Arturowi Skowronkowi.

Pierwszy dzień pobytu w USA upłynął Stalowcom na aklimatyzacji, wieczorem natomiast odwiedzili Manhattan.

24 maja był pierwszym dniem treningowym w USA. Mielczanie przeprowadzili zajęcia na kameralnym, wielofunkcyjnym boisku rankiem. Później uczestniczyli w wydarzeniach zaplanowanych przez organizatorów. Spotkali się z kibicami i pracownikami Polish & Slavic Federal Credit Union – jednego ze sponsorów amerykańskiej wyprawy.

Mielczanom Nowy Jork prezentował znany polonijny działacz, kibic Stali – Grzegorz Fryc, właściciel oraz prezes firmy Gram-X Promotions i zarazem prezes Pangea Network USA. Biało-Niebiescy pojawili się pod pomnikiem Króla Jagiełły, zobaczyli też Powstańczy Mural przy polskim Domu Narodowym. Dzień zakończył się wizytą na Times Square. Nie brakowało spotkań i rozmów z Polakami mieszkającymi w USA.

Trzeci dzień amerykańskiej wyprawy – 25 maja – to termin pierwszego meczu pokazowego. Będą to jedyne takie derby na świecie. PGE FKS Stal Mielec zmierzy się ze Stalą Mielec Nowy Jork, klubem grającym w USA od 15 lat, organizatorem wizyty PGE FKS Stali w USA. Mecz rozegrany będzie na drugim stadionie NYC Red Bulls – MSU Soccer Park, który usytuowany jest w Montclair, NJ na miejscowym State University. Będą to jedyne takie derby na świecie! Piłkarze Stali Mielec New York przystąpią do tego meczu wzmocnieni najlepszymi polonijnymi zawodnikami z New Jersey, z którymi to występują razem w reprezentacji NYC Poland. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 25 maja o godzinie 2PM (czas miejscowy) – w Polsce to 20:00.

Amerykańskie tourne organizuje klub Stal Mielec Nowy Jork – na czele z prezesem Arturem Kurasiewiczem, nowojorska Stal odpowiada również za sfinansowanie pobytu Biało-Niebieskich za oceanem. Stal Mielec Nowy Jork świętuje 15-lecie swojego istnienia, Stal z Mielca w 2019 roku obchodzi 80-tą rocznicę założenia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa