W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Sport

PGE FKS Stali Mielec opuszcza Bartłomiej Jaskot

Po osiemnastu latach pracy, Bartłomiej Jaskot odchodzi ze struktur klubu PGE FKS Stal Mielec.

Bartek jest rodowitym mielczaninem i z klubem był od zawsze, najpierw jako kibic, a w kolejnych latach jako oddany pracownik. W 2002 roku, gdy internet wciąż jeszcze raczkował, został administratorem klubowej strony. Potem był członkiem Stowarzyszenia Sympatyków Stali „3xS”, które miało na celu kultywowanie klubowej historii. To m.in. z jego inicjatywy powstało klubowe muzeum.

W 2007 roku był członkiem sztabu Włodzimierza Gąsiora, pod którego wodzą juniorzy starsi Stali Mielec zdobyli wicemistrzostwo Polski. W kolejnych latach był kierownikiem pierwszego zespołu, który w tamtych czasach składał się głównie z bardzo młodych piłkarzy.

W 2012 roku, gdy drużyna wciąż grała w trzeciej lidze, został Dyrektorem Klubu oraz koordynatorem projektu „W drodze po dawny blask”. Jego celem był powrót do ekstraklasy i zdobycie trzeciego mistrzostwa Polski.
Uwieńczeniem pracy w klubie było objęcie przez niego funkcji prezesa FKS Stal Mielec SA w lipcu 2020 roku.

Kilka tygodni temu Bartłomiej Jaskot otrzymał nagrodę od Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego za „wieloletnią, wykonywaną z ogromnym zaangażowaniem pracę, która zaowocowała awansem piłkarzy PGE FKS Stali Mielec do piłkarskiej ekstraklasy”.

„Kończy się moja biało-niebieska historia ze Stalą Mielec. Przez 18 lat byłem z nią na dobre i złe, przemierzając drogę od najniższych klas rozgrywkowych i docierając do upragnionej Ekstraklasy. W tym czasie poznałem wielu wspaniałych ludzi życzliwych dla Klubu, z którymi razem szliśmy drogą po dawny blask. Mimo wielu przeciwności losu Stal wróciła na piłkarskie salony i wierzę, że tam pozostanie na długie lata. Dziękuję Wszystkim, którzy oddali swoje serce Stali poświęcając swój czas aby obudować ten wyjątkowy Klub. Dziękuje całej biało-niebieskiej rodzinie w Polsce i poza jej granicami. Stal Mielec pozostanie na zawsze w moim sercu” – mówi Bartłomiej Jaskot.

Gdy w 2002 roku Bartek pojawił się w klubie, drużyna nie mogła wydostać się z czwartej ligi. Po osiemnastu latach zostawia klub w PKO BP Ekstraklasie. Dziękujemy!

stalmielec.com

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa