W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Pierwszą mielczanką 2021 roku jest Laura

Pierwszym noworodkiem, który przyszedł na świat w mieleckim Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego była Laura. I choć planowo jej przyjście na świat szacowane było na 10 stycznia, dziewczynka postanowiła powitać świat nieco wcześniej.

Laura urodziła się 1 stycznia 2021 roku o godzinie 6:54, ważąc 2650 gramów i mierząc 54 cm.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski spotkał się dziś z Panią Anną – mamą Laury. Spotkanie było okazją do przekazania upominków – listu gratulacyjnego, maskotki oraz nagrody pieniężnej przyznawanej przez prezydenta za urodzenie pierwszego dziecka w danym roku. Jest to tradycja zapoczątkowana w Mielcu przez prezydenta Daniela Kozdębę.

Do tej pory, Prezydent Mielca odwiedzał nowego mieszkańca naszego miasta na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w mieleckim szpitalu. W tym roku, ze względu na obostrzenia nie było to jednak możliwe.

W 2020 roku w mieleckim szpitalu na świat przyszło 955 dzieci. Najpopularniejszymi imionami wśród dziewczynek były: Oliwia, Iga, Aleksandra i Julia, natomiast wśród chłopców: Jakub, Antoni, Jan i Aleksander.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa