W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Piloci z Kenii szkolą się na mieleckich Skytruckach

Jak podaje portal onet.pl lotnictwo Stanów Zjednoczonych przekaże bezpłatnie Kenijczykom trzy mieleckie samoloty M28 Skytruck do września 2020 r. Mają one służyć kenijskim siłom specjalnym do treningów i misji bojowych. Amerykanie przekażą samoloty warte 9 milionów dolarów razem z częściami do nich za prawie 5 milionów.

Piloci z Kenii szkolą się na mieleckich samolotach w bazie sił specjalnych USA na Florydzie. Z samolotów M28 korzystają tam żołnierze jednostki lotniczej zajmującej się misjami komandosów.

Mieleckie Skytrucki są niezwykle popularne wśród sił specjalnych w wielu krajach ze względu na ich umiejętność startu na krótkich pasach startowych, a zwłaszcza na nierównym terenie. Już od trzech lat Kenijczycy czekają na takie samoloty.

Siły specjalne Kenii prowadzą misje bojowe przeciwko islamistom, którzy dokonują zamachów we wschodniej Afryce. Amerykańskie szkolą kenijskich komandosów i zaopatrują ich w uzbrojenie.

PZL Mielec gdzie produkuje się Skytrucki należą do amerykańskiej firmy Sikorsky Aircraft.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa