W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Sport

Pobiegli pod hasłem ”Policz się z cukrzycą”[FOTO]

Wczoraj 13 stycznia 2019 r. mimo niezachęcającej pogody odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach Finału, po raz drugi w Mielcu zorganizowano Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.

Organizatorami tej inicjatywy byli: Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Projekt Zdrowie oraz ZHP Hufiec Mielec – główny organizator Finału WOŚP w Mielcu. Trasa biegu liczyła 6 km i poprowadzona została ścieżkami Górki Cyranowskiej. W biegu wystartowało 180 uczestników, a całkowity dochód z pakietów startowych zasilił konto WOŚP.

Pieniądze z biegu przeznaczone zostaną na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Imprezę biegową dopełniło morsowanie Morsy Mielec. Po raz pierwszy w centrum miasta niesamowicie pozytywnie zakręceni ludzie pokazali wszystkim, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia są tylko w naszej głowie.

Podczas biegu udało się uzbierać 7637 złotych.

WYNIKI:

Kobiety OPEN

1. Agata Wieczorek – TeBeG Runners Team – Tarnobrzeg

2. Małgorzata Ligęska – SRTG – Dębica

3. Liliana Gładysz – LG – Mielec

Mężczyźni OPEN

1. Paweł Dulik – LKS Stal Mielec

2. Jacek Żądło – Perfect Runner Team – Mielec

3. Artur Maziarz – Run For Fun – Mielec

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości