W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

Podsumowanie 31.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu [FOTO]

Za nami 31.Finał WOŚP zorganizowany przez mielecki sztab. Jak co roku, główny trzon sztabu stanowili harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego.

Kwota zebrana przez mielecki sztab to: 243 385,05 zł . Na te kwotę składają się kwesta wolontariuszy, licytacje, e-skarbonka, bieg Policz się z cukrzycą oraz Aukcje Allegro. 

Szefem sztabu była niezmiennie od dekady Anna Marek. 

W tym roku na ulice miasta Mielca i okolicznych miejscowości wyszło 140 wolontariuszy.  Kwestowali nawet na mieleckim lotnisku, gdzie stacjonują żołnierze US Army. Za organizację kwesty, całą jej logistyką odpowiadał Bartłomiej Maryniak. Wolontariuszami byli głównie harcerze, uczniowie mieleckich szkół oraz osoby dorosłe. Najmłodsze wolontariuszki są w wieku przedszkolnym.  Grają więc z nami duzi i mali.  Ich uśmiechnięte twarze były widoczne wszędzie. Kwota uzbierana przez wolontariuszy podczas samej kwesty wyniosła; 192 066.69 PLN. 

Kwesta rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych i trwała do światełka do nieba. Równolegle w sali Domu Kultury SCK w Mielcu pracowała komisja licząca, pod czujnym okiem szefa Komisji Liczącej Dariusza Nowosiadło. 

Podczas dzisiejszej uroczystości podziękowania szefowej sztabu skierowane były głównie do wolontariuszy. Gdyby nie oni, ich chęć niesienia pomocy – ta impreza nie odbyłaby się. Każdy z nich traktował swoje obowiązki niezwykle poważnie, a kwoty uzbierane przez nich były naprawdę imponujące. Jeszcze raz, każdemu z nich składamy ogromne podziękowania! 

Wartym podkreślenia jest fakt, że w prace sztabu włączyło się 40 osób. Pracowali w zespołach: promocyjnym, organizacyjnym, technicznym i dekoracyjnym. 

Podziękowania należały się także firmom i organizacjom ( w tym szkołom i przedszkolom), które               w swoich placówkach ustawiły firmowe puszki stacjonarne. Ich liczba, w tym roku, to aż 20! 

Kolejnym punktem spotkania było podziękowanie mieleckim instytucjom, stowarzyszeniom, przedsiębiorstwom, które z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w pomoc mieleckiemu sztabowi w zorganizowaniu finału. 

Głównymi partnerami i sponsorami były: Miasto Mielec i Starostwo Powiatowe w Mielcu. W pomoc                w organizacji włączyły się także miejskie jednostki organizacyjne i spółki miejskie: MOSIR, MZBM, MPEC, MPGK, ZUOK i po raz pierwszy  Lotnisko. 

Warto zaznaczyć, że cała impreza odbywa się w Domu Kultury w Mielcu, dzięki niezwykłej gościnności Pani Dyrektor Joanny Kruszyńskiej. 

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie i ofiarność firm i stowarzyszeń: Firma Tarapata, AUTOPART, Kirchhoff, PlanetGRAF, A&K Hurt-Market, GALERIA NAVIGATOR, Firma Dobrowolscy, E.LECLERC, GPPH, Grawerstwo.net, BATIGRAF, Stowarzyszenie Razem dla Ziemi Mieleckiej, Kawa czy Herbata, Fotolab, Hotel Iskierka. 

Godne podkreślanie są deklaracje właścicieli firm oraz dyrektorów instytucji o ich wsparciu dla organizacji imprezy w kolejnym roku! 

Wielką niespodzianką dla naszego sztabu było przekazanie przez chcącego pozostać anonimowym darczyńcę złotego serduszka WOŚP, wylicytowanego podczas finału w 1998 r. Serduszko finalnie trafiło na Aukcje ALLEGRO prowadzone przez Nasz Sztab. Walka o nie trwała do ostatniej sekundy aukcji i zamknęło się kwotą powyżej 5500 zł! 

Z tego miejsca podziękowania należą się również artystom, którzy w ciągu 2 dni z WOŚP w Mielcu zaprezentowali się na scenie w Galerii NAVIGATOR oraz w Samorządowym Centrum Kultury. 

Imprezę zakończył wspólny seans filmu pt. „Fenomen”. 

A więc – siema!

STATYSTYKI SZTABU 

Kwota zebrana w puszkach                                           192 066,69

Kwota z aukcji allegro                                                           25 174,36

eSkarbonka                                                                             22 424,00

Bieg  Policz się z cukrzycą                                                    3720,00

Razem zebraliśmy                                                                243 385,05

Liczba wolontariuszy 140

z tego: dorośli               51 osób,

             młodzież           25 osób

             poniżej 16 lat   64 osób

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa