W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

„Podzielmy się ciepłem” – akcja Urzędu Miejskiego w Mielcu

Mielec jest kolejnym miastem w Polsce, które przyłącza się do akcji „Podzielmy się ciepłem”. Ideą tego przedsięwzięcia jest dzielenie się ciepłą odzieżą z osobami potrzebującymi, ubogimi, często bezdomnymi.

Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób – każdy, kto ma już niepotrzebne, ale nadające się jeszcze do użytku ubrania (np. kurtki, płaszcze, bluzy, czapki itp.) może je zostawić na specjalnych wieszakach odpowiednio oznaczonych i umieszczonych w wybranych punktach miasta. Z kolei każdy, kto takiej ciepłej odzieży potrzebuje, może ją sobie z tych wieszaków zabrać.

Jak pokazują przykłady innych miast w całym kraju, akcja się przyjęła, dając osobom będącym w potrzebie możliwość zaopatrzenia się w tak potrzebne szczególnie w okresie zimowym ciepłe ubrania. Mamy nadzieję, że także w naszym mieście akcja stanie się popularna i nie zabraknie mielczan, którzy zechcą pomóc potrzebującym.

W akcję zaangażowali się wolontariusze, m.in. Pani Małgorzata Zduńska, oddana wielu inicjatywom społecznym, która wspiera nas na wielu etapach działań.

Wieszaki mieleckiej akcji „Podzielmy się ciepłem” stanęły w następujących punktach naszego miasta:

  • wejście do Głównego Budynku Urzędu Miejskiego, ul. Żeromskiego 26
  • podcienia Samorządowego Centrum Kultury, al. Niepodległości 7
  • przystanek MKS w Rynku (od ul. Kościelnej).

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji!

 

 

Zobacz też...