W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Poidełka – czyli zewnętrzne źródła wody pitnej [FOTO]

Na terenie naszego miasta trwa montaż sześciu urządzeń do czerpania wody pitnej. Sieć miejskich źródełek  to inicjatywa Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego. Zapewni to mieszkańcom dostęp do bezpłatnej i czystej wody. Każde urządzenie zaopatrzone jest w specjalny filtr usuwający z wody ołów i mikroorganizmy.

Zewnętrzne stacje wody pitnej przystosowane będą do użytku także dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo każde poidełko odporne będzie na słońce, ciepło, wilgoć i zużycie. Warto wspomnieć, że źródełka posiadają także atesty higieniczne oraz spełniają obowiązkowe normy zgodne z przepisami.

Zdroje uliczne można spotkać na Bulwarach, górce Cyranowskiej, Rynku, w okolicach skateparku na terenach MOSiR, przy basenie na Smoczce oraz na boisku przy ul. Ducha Świętego.

Generalnym wykonawcą poidełek jest firma Topserw, wyłoniona w ramach zapytania ofertowego. Firma ta zaproponowała najkorzystniejszą cenę. Za montaż i konserwację odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu.

Zobacz też...