W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policjanci w szkołach o zagrożeniach i pierwszej pomocy [FOTO]

Zgodnie z propozycją uczniów mieleckich szkół złożoną podczas Dziecięcej Sesji Rady Miasta Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu nawiązał owocną współpracę z Komendą Powiatową Policji w Mielcu, czego efektem są dwugodzinne zajęcia prowadzone przez policjantów w klasach szóstych, a w przypadku dwóch szkół – w klasach siódmych.

  Pierwsza godzina to pogadanka na temat potencjalnych zagrożeń i umiejętności ich rozpoznawania, w części praktycznej pokaz i praktyczne ćwiczenia obrony przed niespodziewanym napastnikiem. Druga godzina obejmuje tematykę pierwszej pomocy przedmedycznej, a więc omówienie i zaprezentowanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej zarówno u osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia oraz  zaprezentowanie i omówienie pozycji bocznej ustalonej, opatrywanie ran oraz instrukcję, co może zrobić 13-latek w sytuacji zadławienia, oparzenia oraz padaczki. Pierwszą szkołą, którą z tymi zajęciami odwiedzili mieleccy policjanci, była Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, a w kolejce czekają kolejne placówki.

Powrócono również do dobrej współpracy z Automobilklubem Mieleckim, w wyniku której zaplanowano w kilku mieleckich szkołach podstawowych współzawodnictwo rowerowe mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci jako pieszych i rowerzystów. Pierwszymi odbiorcami tych ważnych zajęć okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, którzy w Rynku Rzochowskim korzystali z miasteczka rowerowego z elementami toru przeszkód , uczestniczyli w rywalizacji punktowej  i doskonalili swoje umiejętności jazdy na rowerze, otrzymując za to upominki w postaci światełek rowerowych, kasków, kamizelek i opasek odblaskowych.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych członkowie Automobilklubu Mieleckiego pojawią się w kolejnych szkołach jeszcze jesienią.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa