W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie

Policjanci z Radomyśla debatowali z młodzieżą

Radomyscy policjanci wraz z zaproszonymi gośćmi debatowali z młodzieżą gimnazjalną. Tematem spotkania były aktualne zagrożenia młodzieży cyberprzemocą oraz dopalaczami. W debacie udział wzięli goście z Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie.

Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim nadkom. Robert Łazarz był gospodarzem debaty ewaluacyjnej pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Dopalacze, cyberprzemoc – współczesne zagrożenia wśród młodzieży”. Do współpracy przy organizacji debaty zaproszono Dyrektor Zespołu Szklono – Przedszkolnego Danutę Żelasko oraz Dominikę i Marka Wąsik z  Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie. Udział gości możliwy był dzięki uprzejmości Wójta Gminy Wadowice Górne Michała Deptuły, którego podczas spotkania reprezentowały przedstawicielki Urzędu Gminy.

Temat debaty został wybrany przez dzielnicowego, który na spotkaniach z rodzicami oraz uczniami ustalił, że bardzo istotnym problem i zagrożeniem dla lokalnej młodzieży jest cyberprzemoc oraz dopalacze. Jest to temat interesujący młodzież a zarazem mogący stwarzać sytuacje problemowe między rówieśnikami. Aby zapobiegać tym zagrożeniom właściciele  Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie zorganizowali w czasie debaty bardzo ciekawe zajęcia interaktywne, w które bardzo chętnie angażowali się uczestnicy debaty. Dzięki prelegentom temat cyberprzemocy i dopalaczy został przedstawiony w bardzo ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób.

Istotnym elementem spotkania była również analiza przypadków kontaktu ze środkami odurzającymi oraz cyberprzemocą w internecie na terenie gminy Radomyśl Wielki i Wadowice Górne. Analizę tę przeprowadził dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Biskup. Wspólnymi wnioskami zarówno uczestników jak i gospodarzy debaty jest potrzeba prowadzenia aktywnej profilaktyki wśród młodzieży dotycząca aktualnych zagrożeń sygnalizowanych przez samych adresatów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zderzenie na drodze Mielec – Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Boksie [FOTO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Arkadius88 6 stycznia 2019 (niedziela) at 21:18

Warto dużo rozmawiać o tym problemie. Zdecydowanie popieramy takie inicjatywy!

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa