W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Policjanci zatrzymali pijanych rowerzystów w Podleszanach i w Zdziarcu

Pomimo zaostrzenia kar i prowadzonych kampanii informacyjnych, wciąż na drogi powiatu mieleckiego wyjeżdżają nietrzeźwi rowerzyści.

Policjanci zatrzymali wczoraj w miejscowości Podleszany 44-letniego kierowcę jednośladu, który kierował mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za swój czyn w sądzie. Policjanci apelują o trzeźwość na drodze!

We wtorek, po godz. 13, w miejscowości Podleszany, policjanci z mieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego styl i technika jazdy wskazywały, że może być pod wpływem alkoholu. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od 44-letniego mężczyzny alkohol. Okazało się, kierujący jednośladem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rowerzysta odpowie za wykroczenie przed sądem.

W niedzielę pijany rowerzysta wjechał w samochód w Zdziarcu

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!

Konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji poniesie 65-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki. Rowerzysta miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i najechał na samochód osobowy.

W niedziele, przed godz. 19, dyżurny mieleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego marki Peugeot. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zdziarzec. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że rowerzysta wyjeżdzając z terenu prywatnej posesji, wjechał bezpośrednio pod jadącą od miejscowości Dąbie w kierunku Radomyśla Wielkiego skodę. Samochodem kierowała 52-letnia mieszkanka gminy Wadowice Górne.

Badanie alkomatem wykazało, że 65-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki, kierował rowerem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna za spowodowanie kolizji oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy, będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa