W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Poradnia onkologiczna pojawi się w mieleckim szpitalu

18 maja 2022 r. ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów do nowej poradni onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Konsultacje będą udzielane przez doświadczonego specjalistę radioterapii onkologicznej dr n. med. Jana Gawełko.

W poradni będą przyjmowani pacjenci z podejrzeniem nowotworu złośliwego znajdujący się w trakcie diagnostyki, skierowani przez lekarzy, chorzy z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym oraz pacjenci wymagający kontroli po zakończeniu leczenia, a także pacjenci w ramach profilaktyki onkologicznej. Dyrekcja Szpitala podkreśla, że w poradni onkologicznej pacjenci będą mogli skorzystać nie tylko z konsultacji lekarskiej, ale także zrealizują zlecone badania w Laboratorium Diagnostycznym znajdującym się w szpitalu, wykonają badanie TK, RTG oraz inne.

O poradnię od dawna upominało się środowisko osób dotkniętych chorobą onkologiczną. Kilka miesięcy temu uruchomienie poradni zapowiedział lek. Jarosław Kolendo Dyrektor Mieleckiego Szpitala i Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z terenu powiatu mieleckiego w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu rozpoczyna działalność poradnia onkologiczna. Dotychczas w Mielcu nie było takiej specjalistycznej poradni, prowadzonej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To dobra inwestycja, która zostanie w tym powiecie i będzie służyć jego mieszkańcom – mówi Starosta Powiatu Mieleckiego.

– Nowa poradnia ułatwi pacjentom onkologicznym korzystanie z usług w ramach pakietu onkologicznego i zapewni dostęp do kompleksowych świadczeń w zakresie onkologii w naszym szpitalu. Poradnia onkologiczna w Mielcu to tak na prawdę początek procesu rozwiązań organizacyjnych koordynowanej opieki nad pacjentem onkologicznym. Równocześnie w szpitalu są wprowadzane konsultacje onkologiczne na oddziałach jak również szkolony jest Koordynator Pacjenta Onkologicznego, zgodnie z Narodową Strategią Onkologiczną na lata 2020-2030. Sukcesywnie będą wprowadzane rozwiązania organizacyjne prowadzone przez Koordynatora, które ułatwią wykonanie pierwszych kroków, związanych ze skomplikowaną w większości chorób nowotworowych diagnostyką, wymagającą wizyt w kilku miejscach. Koordynator zajmuje się także pacjentem po zakończeniu leczenia, gdy potrzebna jest mu rehabilitacja albo opieka paliatywna – podaje Dyrektor Szpitala Jarosław Kolendo.

Gabinet lekarza onkologa będzie mieścić się na parterze w budynku Przychodni Szpitala przy ul. Żeromskiego 17. Już można zapisywać się na wizyty. – Przy rejestracji do Poradni Onkologicznej nie wymagane jest skierowanie – dodaje Dyrektor.

Rejestracja do Poradni Onkologicznej będzie się odbywać:

1. osobiście lub przez osoby trzecie w rejestracji ogólnej na parterze budynku Przychodni.
2. telefonicznie: 17 780 01 58/ 17 780 01 68, w godzinach pracy Rejestracji

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa