W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Powiat mielecki odwiedziła Minister Marlena Maląg [FOTO]

O rządowych programach wsparcia rodzin i seniorów oraz nowych propozycjach zawartych w Polskim Ładzie mówiła podczas wizyty w powiecie mieleckim Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

– Przede wszystkim dla polskiego rządu rodzina jest w centrum uwagi. Wszystkie działania, które zostały przez rząd podjęte już 5 lat temu to przede wszystkim wspieranie polskich rodzin poprzez program „Rodzina 500+”, program „Dobry start”, „Mama 4+”, rozszerzenie programu „Maluch+”, ale w Polskim Ładzie są kolejne rozwiązania, które wzmacniają polską rodzinę, której potrzebna jest stabilna, konsekwentna polityka państwa w stosunku do rodzin – powiedziała Minister Marlena Maląg podczas pikniku rodzinnego w Chorzelowie, który odbył się w czwartek, 15 lipca br.

– Dotrzymujemy słowa. Polacy, polskie rodziny, mogą mieć pewność, że ta deklaracja zawarta w Polskim Ładzie zostanie zrealizowana – dodała minister. 

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej mówiła również o wsparciu dla seniorów. – To kontynuacja przede wszystkim trzynastej emerytury, nowe rozwiązania poprzez kwotę wolną, czyli emerytura wolna od podatku do 2,5 tyś. zł. miesięcznie.

Poseł Fryderyk Kapinos podziękował za wizytę minister oraz rządowe programy. – To niezwykle ważne, że polski rząd kieruje tak wiele środków finansowych dla rodzin i seniorów.  Bardzo się cieszę, że możemy dziś spotkać się z Panią Minister i  podziękować za to wsparcie.

Minister Marlenie Maląg podziękowali również Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, samorządowcy powiatu mieleckiego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. 

Na licznie przybyłych uczestników pikniku rodzinnego w Chorzelowie czekało wiele atrakcji, m.in.: miasteczko zabaw 500+; strefa gier, zabaw, malowania buziek; dmuchany plac zabaw; stoiska tematyczne Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz występy zespołów artystycznych.

Spotkanie na terenach SOKiS Gminy Mielec poprzedziła Msza święta w intencji Rodzin w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie, którą odprawił Ksiądz Parałat Andrzej Rams, Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie i Kustosz chorzelowskiego Sanktuarium.

Podczas wizyty w powiecie mieleckim Minister Marlena Maląg spotkała się również z seniorami z Dziennego Domu Senior – WIGOR w Przykopie i złożyła kwiaty pod miejscowym pomnikiem ufundowanym w 1928 roku, w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz pod Pomnikiem Grunwaldzkim w Padwi Narodowej. 

Minister Rodziny i Polityki Społecznej udała się także na Zamek w Baranowie Sandomierskim, w sąsiednim powiecie tarnobrzeskim, gdzie spotkała się z dziećmi z odbywającej się w tym miejscu półkolonii oraz zwiedziła dawną rezydencję magnacką.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa