W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Inne i charytatywne Kultura i nauka Lifestyle Materiały video WYRÓŻNIONE (dodatkowa) Wywiady

Powiatowy Jarmark Wielkanocny w Borowej [FOTO, VIDEO]

W niedzielę, 3 kwietnia, w Borowej odbył się Powiatowy Jarmark Wielkanocny pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

Wielkanocne spotkanie powróciło do Borowej po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. O tym, jak bardzo reaktywacji tej imprezy wyczekiwali mieszkańcy powiatu, najlepiej świadczy frekwencja – zarówno odwiedzających, jak i wystawiających się. W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej swoje świąteczne stoiska przygotowało 12 lokalnych stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich oraz sześciu wystawców indywidualnych. Wśród prezentowanego przez nich asortymentu nie brakło wielkanocnych palm i ręcznie robionych ozdób wielkanocnych, a także świątecznych smakołyków: chlebów, wędlin, przygotowywanych na dziesiątki sposobów jajek czy słodkości na czele z wielkanocnymi mazurkami.

To właśnie mazurki odegrały tego popołudnia jedną z najważniejszych ról – zostały poddane ocenie jurorów w ramach konkursu kulinarnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Wielkanocne Smaki Powiatu Mieleckiego”. Komisja, w której zasiadł m.in. starosta mielecki Stanisław Lonczak, ostatecznie uznała, że najlepszego mazurka wykonały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Gracja w Czerminie. Drugie miejsce przyznano ex aequo KGW Borowianki oraz KGW w Glinach Małych, a trzecie – KGW w Sadkowej Górze.

Tradycyjnie jarmark urozmaicony został licznymi występami artystycznymi. Na scenie wystąpiły zespoły na co dzień współpracujące z GOK Borowa: Kapela Ludowa Borowiacy, Zespół Śpiewaczy „Znad Wisły” oraz muzycy i wokaliści.

Wydarzenie już kolejny raz objęte zostało honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka. Wsparcie pozwoliło m.in. na zakup nagród dla uczestników jarmarku.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa