W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka Materiały video

Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu [VIDEO]

PZPSW to druga co do wielkości placówka oświatowa w powiecie, obejmująca kształceniem i wychowaniem dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W placówce na ulicy Królowej Jadwigi funkcjonują oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa, szkoła przyspasabiająca do pracy oraz szkoła branżowa I stopnia.

W obecnej sytuacji pandemii koronawirusem placówka na wniosek Dyrektor ośrodka za zgodą organu prowadzącego jest, podobnie jak szkoły ogólnodostępne, zamknięta. Nauczyciele zgodnie z rozporządzeniem MEN udostępniają rodzicom i wychowankom materiały edukacyjne dostępne w sieci.

Placówka prowadzi internat i bursę międzyszkolną. Na terenie szkoły funkcjonuje dobrze przygotowana baza do rehabilitacji

W szkole uczy się 225 dzieci i uczniów. Ponadto placówka realizuje wczesne wspomaganie rozwoju dla dzieci do 6 roku życia Realizowany jest od kilku lat (z inicjatywy poprzedniej dyrekcji szkoły) program kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”, którego ideą jest zapewnienie realizacji zadań wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego na obszarze powiatu.   

W szkole wspiera się rozwój uczniów poprzez realizację podstawy programowej nowoczesnymi metodami realizując ciekawe projekty edukacyjne. Placówka stwarza przyjazną i rodzinną atmosferę do rozwoju indywidualnego każdego ucznia. Nauczyciele współpracują z nauczycielami w kraju i zagranicą oraz systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje także podczas szkoleń zagranicznych.

W placówce realizowane są projekty finansowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji ( PO WER i Erasmus+) First – step „ First step – nowa jakość w pracy nauczycieli PZPSW w Mielcu”, „Get it! Nowoczesny nauczyciel – nowoczesna szkoła”. Uzyskano pozytywną akceptację projektu z ponadnarodowej mobilności uczniów „Pszczoły ponad granicami” (wyjazd zagraniczny uczniów na Węgry). Konsekwencją udziału w projektach, jest szereg podejmowanych działań na terenie placówki, takich jak „Tydzień europejski”, konferencja wojewódzka „Aranżacje stołów na różne okazje – Europejczyk przy stole”.

Więcej informacji na stronie https://soswmielec.szkolnastrona.pl/

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Uczniowie ZSE na ogólnopolskim konkursie Liga Młodych Logistyków

Wiadomości Mielec

Znani zasłużeni nauczyciele obchodzili jubileusz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa