W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Historia Informacje

Pożegnanie Śp. Wiesława Kulikowskiego w dniu Jego pogrzebu

Szanowny Panie Profesorze,

Tak zawsze zwracałem się do Pana, kiedy jako prezes TMZM  miałem przyjemność witać się z Panem na wielu naszych spotkaniach, nie tylko związanych z Pańską twórczością poetycką. W taki m.in. sposób starałem się wyrazić Panu szacunek także za Pańską działalność pedagogiczno-dydaktyczną świadczoną na rzecz wielu pokoleń mieleckiej młodzieży w dziedzinie polonistyki.

Pańskie odejście to olbrzyma strata dla mieleckiej i polskiej kultury, wyrwa, której nie da się niczym zasypać. Pocieszeniem dla nas jest  jednak niezwykle bogaty dorobek poetycki jaki pozostawił Pan po sobie, albowiem wydał Pan ponad 20 utworów  poetyckich cenionych nie tylko przez znanych i uznanych krytyków literackich, lecz docierających do całej rzeszy miłośników poezji w kraju i poza jego granicami. 

Za Pańską poetycką twórczość był Pan niejednokrotnie wyróżniany i nagradzany odznaczeniami państwowymi i regionalnymi. Z przyjemnością obserwowałem Pańską satysfakcjonującą reakcję, gdy na uroczystej gali z okazji 55-lecia TMZM wręczano Panu w roku 2019 odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznane Panu na wniosek Zarządu TMZM przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury. Był Pan wówczas nieco zmieszany, albowiem przez Pana zawsze przemawiała skromność. Nie przywiązywał Pan większej wagi do tytułów, nagród, odznaczeń i dóbr materialnych. To cechuje ludzi wielkich, a Pan był i pozostanie niewątpliwie jednym z nich.

Pragnę podziękować Panu, Panie Profesorze, w imieniu własnym, Zarządu oraz wszystkich członków Towarzystwa za aktywne uczestnictwo w działalności i życiu Towarzystwa, zwłaszcza Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO, której był Pan członkiem i wspaniałym mentorem. To dzięki Panu, na Pańskich warsztatach, wielu członków MGL SŁOWO nauczyło się co to jest poezja, po co  i dla kogo się ją tworzy i czemu ona ma służyć.

Żegnam Pana, wybitną postać Ziemi Mieleckiej, z wielkim żalem i smutkiem, ale także z nadzieją, iż Pańskie dzieła  i  literackie dokonania  wzbogacać będą nasze kulturalne życie.

Niech Pan odpoczywa w pokoju, Panie Profesorze.

Cześć Pańskiej Pamięci!

Rodzinie Zmarłego składam wyrazy szczerego żalu i współczucia.

Janusz Chojecki Prezes TMZM, Mielec 05.08.2021

PS.:

Tekst mojego pożegnania przekazałem Rodzinie śp. Wiesława Kulikowskiego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gmina Radomyśl Wielki pozyskała ponad 17 milionów na inwestycje

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa