W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Praca w Mielcu – Gdzie szukać ofert pracy? Sprawdź nasze wskazówki!

Mieszkasz na Podkarpaciu, konkretnie w Mielcu lub okolicach? Jeśli szukasz pracy, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – w Mielcu na pewno ją znajdziesz.

Gdzie szukać ofert pracy w Mielcu?

Mielec to miasto wielu możliwości. Chociaż kojarzone przede wszystkim z przemysłem lotniczym, oferuje zatrudnienia także w innych branżach. Oferty pracy można znaleźć na w mediach społecznościowych, na portalach lokalnych lub ogólnopolskich. Praca w Mielcu oferowana jest praktycznie we wszystkich branżach, począwszy od tych najbardziej popularnych, do całkiem niszowych. Jeśli szukasz pracy Mielcu, sprawdź najpopularniejsze oferty w kolejnych akapitach.

Branża budowlana szuka pracowników

Rynek nieruchomości na Podkarpaciu przeżywa podobny rozkwit do tego obserwowanego w innych regionach kraju. Dla branży budowlanej nastały obecnie złote lata. Oznacza to, że nie tylko deweloperzy, ale i pracownicy budowlani mogą dobrze zarobić. Praca jest praktycznie na wyciągnięcie ręki, przynajmniej w Mielcu. Brakuje murarzy, ślusarzy, spawaczy, monterów stolarki budowlanej, dekarzy, monterów rusztowań, a także elektryków do pracy na budowie.

W branży budowlanej zatrudniane są zarówno osoby z doświadczeniem i kwalifikacjami podpartymi wykształceniem, jak i osoby bez doświadczenia. Im oferowane jest darmowe przyuczenie do zawodu.

Zarobki zależą w dużej mierze właśnie od wykształcenia, technicy budowalni zarabiają więcej niż pracownicy zatrudnieni do prac pomocniczych.

W Mielcu brakuje kierowców

Branża spedycyjna w Mielcu miałaby się całkiem dobrze, gdyby nie permanentne braki kadrowe wśród kierowców. Najdotkliwiej odczuwa je gałąź transportu międzynarodowego. Tu najbardziej brakuje kierowców gotowych na długotrwałą rozłąkę z rodziną i pracę w trybie zmianowym, także w weekendy i święta. Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy kategorii C + E.

Poszukiwani są także kierowcy samochodów osobowych oraz autobusów. Ci ostatni także do przewozów międzynarodowych.

Kierowcy samochodów osobowych zatrudniani są natomiast w transporcie osób lub towarów, a także przy dostawach cateringu.

Wynagrodzenia w tej branży kształtują się bardzo różnie. Najwięcej zarabiają kierowcy samochodów ciężarowych z przyczepami, pracujący na trasach międzynarodowych.

Brakuje pracowników produkcyjnych w Mielcu

Mielec znany jest jako miasto przemysłowe. Niemniej nawet tu pandemia odcisnęła swoje piętno na branży produkcyjnej. Czasowe zamrożenie produkcji spowodowało odpływ pracowników do innych sektorów gospodarki. Obecnie branża produkcyjna w Mielcu musi się mierzyć z brakiem rąk do pracy.

O zatrudnienie w tym sektorze jest dość łatwo. Poszukiwani są zarówno pracownicy z doświadczeniem, jak i początkujący. Brakuje pracowników taśmowych, operatorów maszyn i urządzeń produkcyjnych, operatorów linii montażowych.

Zarobki w tym zawodzie są bardzo zróżnicowane. Niektóre firmy preferują akordowy system płac. Inne proponują wynagrodzenie zasadnicze plus prowizję. Niemniej ogólnie trzeba mieć świadomość, że branża produkcyjna jest opłacana niżej niż budowlana i spedycyjna.

Szukasz pracy w Mielcu? Zatrudnij się jako sprzedawca!

Handel detaliczny także boryka się z brakiem pracowników. W niektórych sklepach, najczęściej dotyczy to dyskontów i marketów, rotacja pracowników jest bardzo duża. Wiele osób odchodzi przede wszystkim ze względu na zmianowy charakter pracy obejmujący także weekendy i święta. Są jednak i tacy, którzy cenią sobie dość wysokie wynagrodzenia i elastyczny grafik.

Pracownicy dyskontów mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne pensje, ale także benefity pozapłacowe.

W Mielcu poszukiwani są także sprzedawcy do butików i sklepów przemysłowych. Tu poszukiwani są ludzie z doświadczeniem, mający choćby minimalną wiedzę na temat branży, której produkty będą sprzedawać.

Zarobki w handlu w dużej mierze zależą od pracodawcy. Niektórzy ograniczają się do wypłacania tzw. najniższej krajowej, inni płacą znacznie więcej. W sklepach sieciowych można liczyć na dodatkowe bonusy np. z okazji świąt.

Przedstawiciel handlowy

Zawód potrzebny niemal w każdej branży i w każdej dobrze doceniany finansowo. Praca przedstawiciela handlowego opiera się na dużej samodzielności, dlatego wymagana jest samodyscyplina i umiejętność zorganizowania sobie pracy. Nie ma tu sztywnych godzin pracy, a przedstawiciele handlowi rozliczani są z efektów, czyli liczby pozyskanych klientów.

Zarobki przedstawicieli handlowych mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

praca

serwis

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa