W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Prace przy budowie ”Pumptracka” ruszą na wiosnę

Ruszyły prace mające na celu realizację jednej z największych inwestycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. W dniu 20 stycznia ogłoszony został przetarg na budowę toru rowerowego typu „PUMPTRACK”, który ma powstać na osiedlu Smoczka przy ul. Powstańców Warszawy (skrzyżowanie z ulicą Szarych Szeregów).

Pumptrack w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie mieleckiego MBO uzyskał obok boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 najwięcej głosów (3591). Kosztorys tego zadania oszacowano na 450 tys. zł. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie w pierwszej kolejności dwóch wariantów koncepcji architektonicznej, a następnie po wybraniu jednej z nich, wykonanie dokumentacji projektowej i realizację inwestycji w terminie 180 dni od podpisania przez wykonawcę  umowy.

Minimalna długość uniwersalnego toru lub zespołu torów typu „pumptrack” określono na 180 metrów. W jego sąsiedztwie ma powstać utwardzony plac odpoczynku wraz z wyposażeniem m.in. w ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Potencjalni wykonawcy oferty mogą składać do 5 lutego.

Wszystko wskazuje na to, że już jesienią bieżącego roku dzieci i młodzież będą mogli korzystać z nowego obiektu na osiedlu Smoczka.

koncepcja toru rowerowego

Na zdjęciu pumptrack jaki powstał w jednym z miast naszego regionu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa