W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Projekt edukacyjny ABC Empatii i ABC Ekonomii [FOTO]

21 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się spotkanie, podczas którego nastąpiło uroczyste przystąpienie szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec do autorskiego projektu edukacyjnego ABC Empatii i ABC Ekonomii.

Uczestnikami wydarzenia byli pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego na czele z Marszałkiem Władysławem Ortylem, przedstawiciele mieleckiej edukacji na czele z Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim oraz fundatorzy projektu – Fundacja Rodziny Czepczyńskich – z założycielem Arturem Czepczyńskim na czele.

Myślą przewodnią spotkania była zwiększona potrzeba edukowania przedszkolaków i uczniów z zakresu empatii i ekonomii. Poza wymienionymi osobami głos w dyskusji zabrał także Krzysztof Ignaczak –  siatkarz, reprezentant Polski, komentator sportowy, a także ambasador omawianego projektu. Podczas wydarzenia doszło do przekazania pakietów, na podstawie których będzie realizowany projekt, w skład których weszły książki dla uczniów ABC Empatii i ABC Ekonomii, dydaktyczne książki i płyty CD dla nauczycieli oraz dostępy do zdalnych szkoleń również dla nauczycieli.

Materiały trafiły do trzech przedszkoli miejskich: nr 3, 16 i 20 oraz do pięciu szkół podstawowych: nr 3, 6, 8, 11 i 13. Podczas spotkania dyrekcja Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie nagrodziła za zaangażowanie na rzecz rozwoju oświaty Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu Mirosława Kapinosa Podkarpackim Certyfikatem Edukacyjnym. Ponadto odbyła się specjalna lekcja pokazowa w klasie III z udziałem ekspertów fundacji.

Tekst: Wydział Edukacji
Foto: Tomasz Leyko/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa