W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Areszt dla sprawcy przemocy w rodzinie

Trzy miesiące w areszcie spędzi 35-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną zamieszkującą w gminie Przecław. Prowadzone czynności policyjne pozwoliły zebrać materiał dowodowy, który finalnie skutkował zastosowaniem najsurowszego środka zapobiegawczego wobec sprawcy przemocy domowej.

Zawiadomienie o znęcaniu się nad członkami rodziny przez 35-letniego mężczyznę trafiło na Policję pod koniec grudnia 2021 roku. Wtedy, tuż po interwencji policyjnej, mężczyzna został zatrzymany a w sprawie niezwłocznie zostały podjęte czynności mające na celu pomóc rodzinie dotkniętej przemocą. Z relacji bliskich wynikało, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu popychał oraz szarpał domowników, stosował także przemoc psychiczną wyzywając i grożąc pozbawieniem życia. Policjanci sporządzili Niebieską Kartę a także wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziny i jej bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił także przedstawić mężczyźnie zarzut znęcania się nad matką oraz innymi członkami rodziny.  Na wniosek Policji, prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Jak ustalili funkcjonariusze w trakcie prowadzonego postępowania podejrzany mężczyzna nie stosował się do nałożonych na niego środków zapobiegawczych. W związku z tym policjanci, za pośrednictwem prokuratury wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu na okres trzech miesięcy, do którego sąd przychylił się. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o tym, że ofiara przemocy może liczyć na pomoc wielu instytucji, przede wszystkim Policji, trzeba tylko zacząć działać. Funkcjonariusze apelują nie tylko do samych ofiar, ale również do świadków przemocy, którymi są najczęściej inni członkowie rodziny lub sąsiedzi. Reagowanie na przemoc daje ogromne wsparcie ofiarom i pozwala na wyrwanie się ze spirali przemocy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa