W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Przez kolejne 3 sezony Polska Grupa Energetyczna nadal sponsorem strategicznym Stali Mielec

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje sponsoring strategiczny FKS Stali Mielec, jedynej piłkarskiej drużyny z województwa podkarpackiego występującej w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Kontrakt został zawarty na najbliższe 3 sezony rozgrywkowe.

 W ramach programu sponsoringowego „MOCna Liga PGE”, wspieramy krajowe drużyny sportowe z najwyższych klas rozgrywkowych. Do takich klubów należy FKS Stal Mielec, która w ostatnim sezonie pokazała, że potrafi stawić czoła silniejszym zespołom, potwierdzając swoją pozycję klubu zasłużonego dla polskiej piłki. Wierzymy, że wsparcie poważnego sponsora, jakim jest PGE, przez kolejne 3 lata, da klubowi potrzebną stabilizację i przyczyni się do jego rozwoju sportowego – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Niezmiernie się cieszę, że PGE Polska Grupa Energetyczna nadal będzie sponsorem tytularnym naszego klubu. Są z nami od 2016 roku i będą nas wspierać przez najbliższe 3 sezony. Wszystkie nasze sukcesy z ostatnich lat, w tym te najważniejsze, awans do PKO BP Ekstraklasy i kolejne utrzymanie w tych rozgrywkach to także ich sukces i ich zasługa. Byli z nami także wtedy, kiedy było ciężko. Wierzymy, że przed nami dobry sezon i razem z tą ogromną marką, jaką niewątpliwie jest PGE Polska Grupa Energetyczna, będziemy reprezentować godnie podkarpacką piłkę nożną, jako jedyny przedstawiciel z naszego województwa w PKO BP Ekstraklasie – mówił Jacek Klimek, prezes FKS Stal Mielec.

Bardzo się cieszę z tej nowej umowy sponsorskiej pomiędzy PGE a Stalą Mielec. Współpraca z PGE Polską Grupą Energetyczną, jedną z największych firm w Polsce, daje klubowi niezwykły impuls rozwojowy, co przekłada się też na sukces sportowy. Jestem bardzo zadowolony, że ta nowa umowa będzie obowiązywać przez trzy lata. Da to klubowi bezpieczeństwo i stabilność oraz pozwoli na dalszy rozwój i budowę marki Stali Mielec w Polsce. Serdecznie dziękuję władzom PGE za zaufanie i wsparcie klubu. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że bez tego nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy – powiedział Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego.

FKS Stal Mielec to klub piłki nożnej, który kontynuuje tradycje powstałego w 1939 roku klubu PZL Mielec. Piłkarska drużyna Stali Mielec jest najbardziej rozpoznawalną marką sportową na Podkarpaciu. Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec szkoli około 250 młodych piłkarzy, którzy z powodzeniem reprezentują Stal w różnych kategoriach wiekowych i na różnych poziomach rozgrywkowych.
PGE jest sponsorem biało-niebieskich od 2016 roku. Przez ten czas spółka nieustannie wspierała mielecki klub, a ukoronowaniem tej współpracy był awans drużyny do PKO BP Ekstraklasy po 24 latach, w 2020 roku. W sezonie 2021/22 PGE FKS Stal Mielec po emocjonującym meczu przedostatniej kolejki ze Śląskiem Wrocław utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie, w której rozpocznie 3 sezon po wieloletnich występach na niższych szczeblach rozgrywkowych.
Jako sponsor strategiczny PGE pozostanie w nazwie drużyny, która będzie występowała jako PGE FKS Stal Mielec. Umowa zagwarantuje największej polskiej firmie energetycznej szerokie możliwości dotarcia z marką prowadzącą w zielonej zmianie. Współpraca z klubem będzie służyć będą budowie relacji z klientami w powiązaniu z meczami PGE FKS Stali Mielec.

Sponsoring klubu FKS Stal Mielec jest jednym z najważniejszych elementów programu sponsoringowego MOCna Liga PGE, który obejmuje także sponsoring m.in. innych klubów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych: PGE Skra Bełchatów (siatkówka), PGE Spójnia Stargard (koszykówka) a także największej areny sportowej w Polsce – PGE Narodowego oraz najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa