Puchar Polski nie dla nas. Stal Mielec – Widzew Łódź 1 : 2 [FOTO, VIDEO]

W środowe zimowe popołudnie na Solskiego 1 mielecka Stal gości Widzew Łódź w ramach gry o puchar Polski.

Pierwszy połowa toczyła się w środkowej części boiska. Zarówno Stal, jak i Widzew próbowali swoich sił w atakach pozycyjnych. W 31 minucie Widzew mógł objąć prowadzenie, lecz piłka odbiła się od słupka bramki Stali bronionej przez Konrada Jałochę. W 37 minucie po zamieszaniu przed polem karnym Stali strzał oddał zawodnik Widzewa Rondić, który trafił do mieleckiej bramki.

Po stracie bramki Stalowcy przyspieszyli grę i kilkukrotnie zagrozili bramce Widzewa, ale akcje te nie przełożyły się na bramki. Po pierwszej połowie Stal przegrywa 0:1 z Widzewem Łódź.

Druga połowa meczu pomiędzy Stalą Mielec a Widzewem Łódź zaczęła się od szybkich ataków mielczan. Później tempo meczu spadło, a do głosu doszli goście stwarzając sobie wiele akcji ofensywnych jednak, bramkarz Stali wychodził obronną ręką. Po jednej z kontr w 68 minucie Wołkowicz oddał strzał, który znalazł drogę do bramki i od tej chwili widniał wynik 1:1.

Później to Widzew doszedł do głosu i po jednej z ofensywnych akcji, w 84 minucie sam na sam wyszedł Sanchez zdobył bramkę na 1:2 dla Widzewa. Następnie Stal w końcówce próbowała doprowadzić do remisu, jednak piłka nie mogła znaleźć miejsca w bramce, zatrzymując się na poprzeczce lub w rękach bramkarza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1: 2 dla Widzewa i to on przeszedł do dalszej fazy rozgrywek o puchar Polski.

Stal Mielec – Widzew Łódź 1:2 (0:1)

Bramki: Krzysztof Wołkowicz 69 – Imad Rondić 38, Jordi Sanchez 85.

Stal: 13. Konrad Jałocha – 7. Łukasz Gerstenstein (59, 37. Mateusz Stępień), 3. Bert Esselink (59, 16. Matthew Guillaumier), 21. Mateusz Matras, 4. Kamil Pajnowski, 23. Krystian Getinger (89, 25. Łukasz Wolsztyński) – 10. Maciej Domański, 19. Michał Trąbka, 18. Piotr Wlazło, 8. Koki Hinokio (59, 11. Krzysztof Wołkowicz) – 42. Kai Meriluoto (46, 17. Ilja Szkurin).

Widzew: 1. Henrich Ravas – 23. Paweł Zieliński, 4. Mateusz Żyro, 15. Juan Ibiza, 2. Luis Silva – 22. Dominik Kun (62, 19. Bartłomiej Pawłowski), 25. Marek Hanousek, 10. Fran Alvarez – 92. Fabio Nunes (89, 13. Ernest Terpiłowski), 99. Imad Rondić (70, 9. Jordi Sánchez), 47. Antoni Klimek (70, 8. Dawid Tkacz).

Żółte kartki: Domański, Wołkowicz, Guillaumier – Hanousek, Silva.

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).