W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

PZL Mielec z nowym mega kontraktem?

Jak informuje Sekretarz Obrony Narodowej Republiki Filipin, 32 Black Hawki trafią do jego kraju, które mielecki PZL wyprodukuje do 2026 roku. Po ostatnich klęskach żywiołowych, jakie nawiedziły to wyspiarskie państwo, sytuacja zmusiła jego rząd do podjęcia tej decyzji.

Umowa ma być podpisana w styczniu, a pierwsze śmigłowce mają być dostarczone już na początku 2023 roku. Wartość kontraktu to około 620 mln dolarów, czyli 2,5 miliarda złotych. Do Filipin w ciągu 3 lat trafiło już 16 śmigłowców w wersji bojowo-wielozadaniowej S-70i Black Hawk, świadczy to o zadowoleniu kontrahenta z tej transakcji, skoro szykuje się już nowa dwa razy większa.

W ubiegłym roku szalejące tajfuny na filipińskich wyspach doprowadziły do śmierci prawie 400 osób. Flota śmigłowców UH-1 Huey według przedstawiciela rządu w tych trudnych warunkach nie zdała egzaminu, co poskutkowało decyzją o zakupie nowych tym razem z PZL Mielec.

Kontrakt przewiduje także pakiet wsparcia logistycznego oraz szkolenia dla pilotów i obsługi technicznej.

Pierwsze 5 śmigłowców dotrze do Filipin w 2023 roku. Kolejne 10 sztuk w 2024, 10 sztuk w 2025 a ostatnie 7 sztuk w 2026 roku.

Fi
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa