W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje

Renowacja zabytków w powiecie mieleckim [FOTO]

W mieleckim starostwie podpisano dziś (25 stycznia) umowy na wykonanie niezbędnych prac remontowych i konserwatorskich w zabytkach znajdujących się na terenie powiatu.

Z beneficjentami dotacji spotkali się przedstawiciele Zarządu Powiatu Mieleckiego: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski. Podczas spotkania podpisano stosowne umowy, dzięki którym kolejne obiekty wpisane do rejestru zabytków będą mogły przejść niezbędne prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane. Łączna wartość przekazanego wsparcia to 62 500 zł.

Wsparcie otrzymały:

– Parafia pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach – 27 500 zł – konserwacja estetyczna fragmentu ściany północnej od strony prezbiterium w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach.

– Gmina Przecław – 10 000 zł – remont kapliczki położonej u zbiegu ul. Kilińskiego i Weneckiej w Przecławiu w zakresie wymiany spróchniałego pokrycia dachu z gontu, wymiany drewnianych bali konstrukcyjnych zagrażających konstrukcji, wymiany zmurszałych zewnętrznych desek okrywowych, zewnętrznych słupów podcieniowych i doprowadzenie do pierwotnego wyglądu, wymiany nawierzchni chodnika i obejścia oraz podbudowy z kostki betonowej na granitową oraz budowy instalacji odgromowej.

– Parafia Nawiedzenia NMP w Zdziarcu – 15 000 zł – konserwacja techniczna i estetyczna struktury ołtarza wraz z wykonaniem złoceń i srebrzeń oraz pełną konserwację snycerki ornamentowej w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Zdziarcu.

– Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Jaślanach – 10 000 zł – przeprowadzenie prac organomistrzowsko-konserwatorskich przy organach piszczałkowych – etap II, znajdujących się w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jaślanach.

Warto wspomnieć, że przekazywanie środków na renowację lokalnych zabytków jest coroczną praktyką powiatowego samorządu, służącą przywróceniu monumentom ich dawnej świetności.

O wsparcie w postaci dotacji corocznie mogą ubiegać się właściciele bądź zarządcy obiektów, które zostały wpisane do rejestru zabytków.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa