W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Roczne podsumowanie działalności ośrodka Kibice Razem Stal Mielec

Program Kibice Razem jest najważniejszym i najdłużej funkcjonującym projektem współpracy organów państwa ze środowiskiem kibiców w Polsce. Program ma charakter partnerski i angażuje zarówno stowarzyszenia kibiców, jak i kluby i związki sportowe oraz samorządy.

Szczegółowe cele Programu Kibice Razem:

– aktywizacja środowisk kibicowskich w kierunku działań społecznych i włączenie kibiców w środowisko lokalne,

– demokratyzacja, modernizacja i profesjonalizacja struktur stowarzyszeń kibicowskich,

– kształtowanie postaw pozytywnego kibicowania,

– otwarcie stadionów na nowe grupy społeczne i włączenie do środowiska kibiców grup uprzednio wykluczonych (np., osób niepełnosprawnych)

– zmiana wizerunku kibica w opinii społecznej

Pomysł otwarcia ośrodka Kibice Razem w Mielcu narodził się jeszcze za prezydentury świętej pamięci Pana Daniela Kozdęby i przy jego pełnej aprobacie i wsparciu. Ośrodek w Mielcu jest jednym z 18 takich ośrodków w Polsce i pierwszym na Podkarpaciu (drugi powstał w Stalowej Woli). Operatorem ośrodka jest stowarzyszenie kibiców ,,Chłopcy ze Stali”.

Ośrodek KIBICE RAZEM Stal Mielec jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu oraz Urząd Miasta Mielec. Koordynatorem centralnym Programu KIBICE RAZEM jest Polski Związek Piłki Nożnej. Dotacja Ministerstwa Sportu pokrywa około 40 % wszystkich kosztów realizacji zadania w danym roku, budżet jednostki samorządu terytorialnego i środki własne koordynatora centralnego około 60 %. W 2018 roku roczny koszt lokalnego ośrodka Kibice Razem wynosił od 120 000 do 200 000 (w zależności od lokalizacji ośrodka). W pierwszym roku działalności ośrodka w Mielcu dofinansowanie po stronie miasta wyniosło 70 tyś zł, w kolejnym roku kwota ta została zmniejszona do 50 tyś. (najniższa dotacja spośród wszystkich ośrodków w Polsce). Natomiast w propozycji budżetu na 2020 rok kwota ta została zmniejszona do 25 tyś. co niestety w takim przypadku będzie skutkowało zamknięciem ośrodka Kibice razem w Mielcu gdyż podstawą działania takiej placówki jest zapewnienie przez samorząd wkładu finansowego w wysokości co najmniej 50 % kosztów funkcjonowania ośrodka.

Sytuacja ta jest o tyle przykra, że część radnych zadeklarowała chęć zagłosowania za ucięciem środków dla ośrodka Kibice Razem w Mielcu mimo, że nigdy nie zainteresowali się jego działalnością i nie poświęcili nawet 5 minut żeby odwiedzić ośrodek i zapoznać się z jego działalnością. Wiedza niektórych radnych z Mielca na temat ośrodka to dosłownie cytat z Komisji Gospodarki i Finansów Rady Miejskiej w Mielcu ,,a za co ci kibice biorą 50 tyś, za kibicowanie ?”. Część radnych twierdziła też, że np. nie słyszała nic o naszych akcjach charytatywnych, być może ale to tylko dlatego, że robimy to z potrzeby serca i z własnych przekonań i nie zależy nam na poklasku.

Ośrodek Kibice Razem to miejsce dla dzieci, młodzieży i wszystkich kibiców Stali i mieszkańców Mielca. Fizycznie siedziba mieści się na stadionie miejskim w Mielcu przy ulicy Solskiego 1. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 12:30 – 17:00. Dysponujemy dużą ilością książek, gier, zabawek. Dziennie odwiedza nas od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu dzieciaków gdzie w dobrej atmosferze mogą spędzić czas np. po szkole. Często na gości czekamy np. z poczęstunkiem. I właśnie między innymi na to idą środki jakimi dysponuje ośrodek. Do tego dochodzą koszty utrzymania ośrodka (czynsz, prąd) w ośrodku zatrudnionych jest dwóch koordynatorów (umowy zlecenie na najniższe krajowe wynagrodzenie). Ponadto środki w 2019 zostały przekazane na zorganizowanie szeregu akcji rozrywkowo charytatywnych dla mieszkańców Mielca oraz osób potrzebujących.

Jako koordynatorzy i stowarzyszenie kibiców ,,Chłopcy ze Stali” daliśmy z siebie 100 % przy prowadzeniu ośrodka Kibice Razem w 2019 roku. Włożyliśmy w to mnóstwo pracy i poświęciliśmy mnóstwo czasu. Mamy głowy pełne pomysłów do działania w 2020 roku. Czy będzie nam to dane zależy już tylko i wyłącznie od decyzji politycznych.

Podsumowanie działalności ośrodka Kibice Razem Stal Mielec w 2019 roku.

26 lutego Stowarzyszenie Kibiców Stali Mielec ,,Chłopcy ze Stali” podpisało umowę z miastem. Na prowadzenie ośrodka Kibice Razem w Mielcu w 2019 przeznaczona została kwota 50 tyś. zł.

27 lutego podpisanie potwierdzenia partnerstwa z klubem FKS Stal Mielec. Otrzymaliśmy z klubu darmowy internet. Klub zasponsorował między innymi nagrody za udział w imprezie ,,Zjazd na byle czym”. Do tego planujemy sporo innych akcji z klubem.

MARZEC:

8 marca mecz Stal Mielec – ŁKS Łódź zaprosiliśmy młode siatkarki z UKS Szóstka Mielec oraz otworzyliśmy ośrodek dla kibiców.

21 marca zaprosiliśmy do ośrodka dzieciaki z przedszkola nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka.

22 marca przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt w Mielcu karmy dla psów oraz karmy i żwirek dla kotów z akcji Biało Niebieskiej pomocy dla schroniska dla zwierząt.

22 marca podczas sparingowego meczu Stal Mielec- Cracovia otworzyliśmy ośrodek dla kibiców i przygotowaliśmy dla nich poczęstunek.

30 marca (sobota) ośrodek odwiedziły przedszkolaki z przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka z grupy ,,Tygrysków” oraz ich młodsi i starsi koledzy.

KWIECIEŃ:

3 kwietnia podczas meczu Stal Mielec – Sandecja otworzyliśmy ośrodek dla kibiców, odwiedziło nas sporo dzieciaków. Na wszystkich czekał poczęstunek.

4 kwietnia przekazaliśmy razem z klubem FKS Stal Mielec koszulkę z autografami piłkarzy oraz szalik Stali Mielec na licytację dla Hani chorej na mukowiscydozę. 

6 kwietnia podczas meczu Stal Mielec – Raków Częstochowa otworzyliśmy ośrodek dla kibiców, odwiedziło nas bardzo dużo dzieciaków.

6 kwietnia rozpoczęliśmy zbiórkę do akcji ,,Wielkanocna paczka dla polskich kombatantów na Kresach”. 14 kwietnia Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec był partnerem biegu 80-lecia FKS Stal Mielec w którym udział wzięło ponad 600 uczestników. Razem z grupą Ultras Stal Mielec ’08 przygotowana została oprawa wizualna biegu. Ośrodek ufundował również nagrody dla najlepszych uczestników.

16 kwietnia razem z klubem FKS Stal Mielec przekazaliśmy koszulkę oraz proporzec na licytacje do akcji ,,Wielkanocna paczka dla polskich kombatantów na Kresach”.

27 kwietnia w ośrodku odbył się turnieju w FIFA 19 na PlayStation 4. Na wszystkich uczestników czekał katering oraz nagrody.

MAJ:

11 maja podczas meczu Stal Mielec – Termalica Nieciecza ośrodek Kibice Razem Stal Mielec zorganizował Biało Niebieski Dzień Dziecka. Dla dzieciaków przygotowaliśmy dmuchane zamki, malowanie twarzy, dużo słodyczy oraz różnych innych smakołyków. Z dziećmi bawiła się duża maskotka Olaf. Od sponsorów dzieci otrzymały różne gadżety oraz pizze. Na mecz zaprosiliśmy Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii z Rzeszowa.

13 maja zakończyła się zorganizowana przez ośrodek Kibice Razem Stal Mielec akcja zbiórki dla kombatantów. Dzięki kibicom oraz klubowi Stal Mielec, stowarzyszeniu Patriotyczny Mielec oraz Zjednoczonej Emigracji Stal Mielec udało się zebrać paletę artykułów spożywczych oraz przemysłowych.

22 maja wsparliśmy akcję ,,Podaruj oddech Miłoszowi Joniec” przekazując gadżety na licytację dla dzieciaka chorego na mukowiscydozę.

CZERWIEC:

12 czerwca podczas dni otwartych z PGE (zwiedzanie stadionu) ośrodek odwiedziło mnóstwo młodych kibiców.

29 czerwca odbyły się turnieje Stal Mielec CUP Junior i Stal Mielec CUP zorganizowane przez ośrodek Kibice Razem Stal Mielec. W turnieju udział wzięło ponad 150 młodych i tych nieco starszych kibiców Stali. Na zawodników czekały katering, woda, puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów oraz ośrodek.

LIPIEC:

13 lipca ośrodek Kibice Razem Stal Mielec był odpowiedzialny za strefy zabaw dla dzieci na 3 Memoriale 5 Chłopaków ze Stali oraz turnieju 80 Lat FKS Stal Mielec. Oraz oprawę odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

27 lipca grupa Ultras Stal Mielec przygotowała oprawę na festiwal Youthest, jest to początek współpracy ośrodka Kibice Razem Stal Mielec z ,,Fundacja Klub Młodych Liderów”.

SIERPIEŃ:

14 sierpnia wystartowała akcja ,,PLECAK” – zbiórka wyprawek szkolnych, dla dzieciaków z Mielca i okolic oraz polskich dzieciaków na Białorusi i Ukrainie.

18 sierpnia ośrodek Kibice Razem był partnerem 3 Biegu Hetmana (przygotowanie jednej z przeszkód).. W dniach 27-28 sierpnia młodzi zawodnicy reprezentujący ośrodek Kibice Razem odnieśli spory sukces na turnieju KIBICE RAZEM zdobywając puchar za 3 miejsce.

WRZESIEŃ:

17 września podpisaliśmy potwierdzenie partnerstwa ze stowarzyszeniem ,,Otwórzmy przed nimi świat” w ramach którego będziemy organizowali wyjścia na mecze i inne wydarzenia sportowe dla niepełnosprawnych dzieciaków.

21 września podczas meczu Stal Mielec – GKS Bełchatów ośrodek Kibice Razem Stal Mielec zorganizował na sektorze rodzinnym sporo atrakcji dla najmłodszych kibiców. Przygotowanie oprawy, malowanie flag, prowadzenie dopingu. 23 września sukcesem zakończyliśmy akcję ,,PLECAK”. Do Polskich dzieciaków na Białorusi i Ukrainie pojechało sporo przyborów szkolnych.

23 września dołączyliśmy do akcji ,,Oddaj krew i uratuj czyjeś życie”.

PAŹDZIERNIK:

19 października przyłączyliśmy do akcji ,,Daj misiaka dla dzieciaka” zbiórki maskotek dla małych pacjentów z Centrum Onkologii w Gliwicach.

30 października podczas meczu Pucharu Polski Stal Mielec – Pogoń Szczecin przyłączyliśmy do akcji fundacji Niezłomni, zbiórki środków na poszukiwanie ukrytych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru. LISTOPAD: 7 listopada sukcesem zakończyła się akcja ,,Daj Misiaka dla Dzieciaka”, zbiórka maskotek dla dzieci z Centrum Onkologii w Gliwicach.

23 listopada w ośrodku odbyły się turniej na PlayStation4 w gry Fifa20 i Fortnite. Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek oraz nagrody. 30 listopada podczas meczu Stal – Podbeskidzie przeprowadziliśmy zbiórkę dla Laury która urodziła się z guzem mózgu. Udało się zebrać 2298,01 zł

GRUDZIEŃ:

13 grudnia Biało Niebieski Mikołaj dostarczył prezenty do Domu Dziecka w Skopaniu.

20 grudnia Biało – Niebieski Mikołaj przekazał 45 paczek pełnych słodyczy dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

21 grudnia zorganizowaliśmy mecz wigilijny Piłkarze – Kibice.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Handball Stal Mielec zwycięstwem zakończył sezon. Pogoń Szczecin – Handball Stal Mielec 26:28

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzi lekkoatleci na Otwartych Mistrzostwach w Stalowej Woli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa