W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Rozwój przedsiębiorczości to rozwój miasta [FOTO]

O tym jak może funkcjonować gospodarka w naszym kraju, o kierunkach jej rozwoju, a także o nowej formule funkcjonowania stref ekonomicznych w Polsce rozmawiano podczas poniedziałkowego spotkania w Mielcu, którego gospodarzem była Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Jak przyznał Michael Kern, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu Izby AHK Polska, wybór Mielca na miejsce spotkania nie był przypadkowy. – To miasto i cały region Podkarpacia ma bardzo duże doświadczenia i sukcesy we współpracy z inwestorami – powiedział.

Potwierdził to Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, który podkreślił, że miasto znane i kojarzone jest od lat ze sportem i przemysłem, w tym głównie z lotnictwem. – Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie w Mielcu powstała pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna. Rolą samorządu jest stworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia biznesu, bo przecież rozwój przedsiębiorczości to także rozwój miasta – powiedział Jacek Wiśniewski.

Nową formułę stref ekonomicznych przybliżył Krzysztof Ślęzak, dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu SA w Warszawie, która zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Mielec. – Teraz cała Polska będzie strefą ekonomiczną, lecz wciąż nasz region będzie bardziej atrakcyjny pod kątem ulg dla inwestorów – powiedział.

Spotkanie, w którym uczestniczyli przedsiębiorcy z Podkarpacia, zakończyło się rozmowami bilateralnymi, podczas których nie tylko wymieniano doświadczenia, ale również nawiązano nowe kontakty.

Edward Tabor

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa