W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ruszył przetarg na remont Przychodni Nr 4 w Mielcu

Już wkrótce rozpocznie się kompleksowa modernizacja przychodni przy wyznaczył zakres planowanych prac i rozpoczął poszukiwania wykonawcy.

Część prac przy przychodni dotyczyć będzie zewnętrznej części budynku. Przychodnię czeka m.in. termomodernizacja, naprawa pokrycia dachu oraz remont schodów.
Wewnątrz ośrodek zdrowia również znacznie się zmieni. Zgodnie z ogłoszonym postępowaniem przetargowym prace obejmą m.in. wykonanie nowych okładzin ściennych i podłogowych, wymianę drzwi i okien czy przebudowę pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Przebudowany zostanie również parter przychodni, w obrębie którego, po remoncie, swoje siedziby znajdą przychodnie specjalistyczne.


Kolejnym zadaniem wykonawcy będzie budowa bądź wymiana szeregu instalacji: elektrycznej, fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji. O tym, kto zajmie się realizacją zadań przekonamy się początkiem maja – nabór ofert potencjalnych wykonawców potrwa bowiem jeszcze do 27 kwietnia.
Przypomnijmy. Remont przychodni, zgodnie z ustaleniami pomiędzy starostwem powiatowym a najemcami, nie zakłóci jej codziennej pracy. Realizacja zadania ma zostać podzielona na dwa etapy, tak, by podczas prowadzenia prac w jednej części ośrodka, umożliwić gabinetom funkcjonowanie i przyjmowanie pacjentów w drugiej części – i odwrotnie. – Chcąc realizować zadanie, musimy podołać temu wyzwaniu. Proszę pacjentów oraz najemców o cierpliwość i zrozumienie. Korzystanie z wyremontowanego obiektu z pewnością wynagrodzi wszelkie niedogodności – podkreśla starosta Zbigniew Tymuła.
Jak dodaje starosta, w najbliższym czasie powiat podejmie prace remontowe również w innych przychodniach. – Początkiem kwietnia podpisaliśmy umowę na budowę wyczekiwanej przez pacjentów windy w Przychodni Nr 1 w Mielcu, przy ul. Sandomierskiej. Prace mają zakończyć się do połowy czerwca – podkreśla.
Inwestycyjny plan na rok 2018 zakłada również rozpoczęcie remontu w popularnej „Piątce” – ośrodku zdrowia na Osiedlu

Lotników.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa