W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

„Sanatorium pod gwiazdami” na Dzień Kobiet

Dla Pań zaangażowanych w życie i rozwój gminy Padew Narodowa już po raz szósty zorganizowano wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Spotkanie stało się okazją do podziękowania za codzienną działalność kobiet, złożenia im najlepszych życzeń oraz przyjrzenia się wyjątkowemu spektaklowi. „Sanatorium pod zegarami” wystawiła Grupa Wokalno-Teatralna „Pasjonata”. Aktorzy przenieśli widownię w tętniący życiem, humorem i nieskrępowaną radością świat sanatoryjny, w którym każdy dzień jest przygodą i okazją do dobrej zabawy. Kuracjuszom towarzyszyła poezja Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Nie zabrakło też wspaniałych piosenek: „Mija mi”, „Skleroza”, „Po co babcię denerwować”, „Ciechocinek”, „Na deptaku w Ciechocinku”, „Słomiana wdowa”, „Kiedyś będę stary”, „Jesteśmy na wczasach” i innych. Dopełnieniem kabaretowej atmosfery przedstawienia były skecze: „Wyjazd do sanatorium” oraz „Usługi”, które rozbawiły widownię do łez. Mistrzowskie aranżacje, gra aktorska, piękne stroje i pozytywne przesłanie płynące ze sceny zostały nagrodzone gromkimi brawami na stojąco.

Udział w padewskim święcie Dnia Kobiet wziął Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Dawid Uzar.

Zdjęcia: Barbara Burghardt

Zobacz też...