W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

SDK dwudniowa impreza modelarska

W miniony weekend 23- 24 kwietnia w Sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury, Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu , przy ulicy Kusocińskiego 13 a odbyła się „Wystawa – konkurs Kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli lotniczych z plastiku i kartonu”. Głównym organizatorem imprezy było obok Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ODEK.


Impreza od wielu lat jest organizowana przez instruktora pracującego w SDK pana Zygmunta Osaka. Panu Osakowi wytrwale pomagali zarówno rodzice małych modelarzy jak i sami chłopcy. Na szczególne podziękowanie zasługują Mariusz Kużdżał i Bartosz Kawa.

Impreza ma na celu zainteresowanie lotnictwem, jego historią i szeroko pojętym modelarstwem lotniczym dzieci i młodzież. Wystawa – konkurs była imprezą otwartą, w której oprócz modelarzy z modelarni IKAR działającej w SDK wzięli udział również członkowie modelarni z naszej Filii nr II na osiedlu Szafera. Uczestniczyli w niej również seniorzy z Krosna, Rzeszowa, Sędziszowa Małopolskiego czy Mielca.

W części konkursowej, aby wyrównać szanse dla startujących podzielono zawodników wiekowo: do 10 lat – młodziki, do 14 – stu lat – juniorzy młodsi i do 17 – stu lat – juniorzy, powyżej 17 lat seniorzy. Oddzielnej ocenie poddane zostały również modele z plastiku i kartonu. Ogółem w wystawie uczestniczyło 61 zawodników, którzy wystawili 147 eksponatów. Jednocześnie obok modeli biorących udział w konkursie zobaczyć można było ponad 100 modeli z modelarni IKAR.

Niektóre z tych modeli latających zaprezentowano w locie. Latające na odległość śmigiełka, drony i śmigłowce demonstrowali: Kuba Kozik, Antoni Działowski – obaj 8 lat, Mikołaj Jeżowski, Filip Miara, Bartosz Kawa, Paweł Groele. Podczas wystawy można było również spróbować swoich sił w lotach modeli kartonowych na odległość jak również wirtualnie polatać radiomodemem sterowanym aparaturą radiową. Imprezę zwiedzało dużo osób, szczególnie w niedzielę. Całe rodziny, wielu sympatyków lotnictwa.
Imprezę swoją obecnością zaszczycili : były prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Mileckiej Pan Jerzy Kazana, główny konstruktor samolotu M-21 inż. Jarosław Ostoja Rumszewicz, zastępca głównego konstruktora samolotu M-18 i M-28 inż. Stefan Kmon, mechanik pokładowy Józef Ciężadło oraz Pani Teresa Stępczyk, żona instruktora samolotowego i konstruktora samolotu M-2
Komisja oceniająca, w skład której weszli Zygmunt Osak, Mariusz Kużdżał i Monika Pancerz postanowiła przyznać puchary:
1. Mariuszowi Borek – za model z kartonu F-16 – puchar publiczności.
2. Łukaszowi Tercha – za najlepszy model z kartonu samolotu M-28 „Bryza”
3. Przemysławowi Frask – za najlepszy model z plastiku samolotu L-39
Ponadto wszyscy seniorzy otrzymali podziękowania za udział w wystawie.
Pozostali nagrodzeni to:
• w kategorii modele plastikowe – juniorzy: 1 miejsce Mateusz Rachwał
2 miejsce Krystian Niedbała
3 miejsce Bartosz Kawa
– juniorzy młodsi:
1 miejsce Kacper Kowalski
2 miejsce Krzysztof Niziołek
3 miejsce Filip Miara
– młodzik: 1 miejsce Filip Golba
2 miejsce Paweł Groele
3 miejsce Filip Miara
• w kategorii modele kartonowe – juniorzy młodsi:
1 miejsce Karol Wójcik
2 miejsce Filip Koba
3 miejsce – nie przyznano
– młodzik: 1 miejsce Kuba Kozik
2 miejsce Maksymilian Furdyna
3 miejsce Kacper Parylak.

Zawodników: dzieci i młodzież nagrodzono dyplomami, modelami redukcyjnymi z plastiku. Nagrody ufundowała Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu i SKF „ODEK” z dotacji z UM za 2016 rok.

wg.SDK Mielec

[nggallery id=137]

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa