W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – minął kolejny, pełen wrażeń tydzień na zajęciach w „Aniołowie” [FOTO]

Ten tydzień w naszej Filii nr I SDK na Osiedlu Lotników a dokładniej na zajęciach dla najmłodszych upłynął na dokarmianiu. W środę – ptaków, w piątek – pająków (ale takich z kartonu!). Podczas środowych zajęć dzieci poznały ptaki, które można spotkać w naszym otoczeniu zimą.

Z ziarenek i tłuszczu, przy użyciu foremek oraz kartonów po mleku wykonały karmniki i ciasteczka, które zostaną zawieszone na pobliskich drzewkach, aby umilić chłodne dni naszym skrzydlatym przyjaciołom. Taka zabawa to nie tylko trening integracji sensorycznej, ale również okazja do rozmowy na temat empatii i dbania o innych, a nawet odpowiedniego żywienia!

Piątkowe zajęcia także zakrawały o temat dokarmiania, ale już bardziej z przymrużeniem oka. W sali pojawił się nowy lokator – duży kartonowy pająk. Zadaniem dzieci było go nakarmić za pomocą….procy i muszek z waty trafiając w jego otwartą paszczę. Dodatkowo, dzieci postarały się o przyjaciół dla nowego kolegi i wykonały małe pajączki odbijając swe dłonie umoczone wcześniej w farbie. Kolejnym sprawdzianem zręczności i celności było trafienie muszkami z waty do pajęczyny utkanej z taśmy klejącej zamocowanej na kole hula hop. Wszystkie pajączki zostały celnie nakarmione, a dzieci i rodzice zadowoleni, że mogli pomóc.

Serdecznie zapraszamy na te zajęcia, są jak widać bardzo ciekawe, kreatywne, uczą wielu umiejętności. Odbywają się w filii nr I Spółdzielczego Domu Kultury MSM na Osiedlu Lotników, przy ul. Bajana 20 a. Odbywają się we środy i piątki w godzinach 16.30 – 17.15. Są bezpłatne.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa