W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

SDK – pisanie ikon na warsztatach malarskich [FOTO]

SDK – Na warsztatach malarskich odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu uczestnicy zmagali się z kolejnym tematem, którym były ikony. 

Poznali fundamenty pisania ikony temperą, które pozwolą na rozwijanie tej pasji.

Tempera to nie tylko rodzaj farby, ale i technika malarska, znana od bardzo dawna. Malowanie temperą jest niezwykle pracochłonne, ale daje bardzo ładne efekty końcowe. Szybko wysycha, jest odporna na warunki atmosferyczne, farba jest elastyczna, co powoduje że nie wysycha i nie kruszy się na gotowym dziele.

  Wykonywanie ikon nie można porównać do zwykłego wykonywania obrazów, mówi się że dla każdego, kto je wykonuje jest to przeżycie wyjątkowe, głębokie i nadwyraz osobiste. Jak twierdzą niektórzy ikona nie jest zwykłym obrazem – to sacrum, każdy upatruje w nim coś innego, specjalnie dla siebie .

 Panie na warsztatach najpierw przygotowywały samą deskę, wybrały  typ ikony i w wielkim skupieniu przystąpiły do malowania.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

  ” Ostry dyżur literacki „. Warsztaty Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Wiadomości Mielec

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa