W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

SDK – rozpoczęły się warsztaty artystyczne dla dorosłych:  ”Inspiracje”…[FOTO]

W miniony czwartek 24 listopada, w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, mieszczącym się przy ul. Kusocińskiego 13 a. odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne dla dorosłych z cyklu „Inspiracje”. Tematem pierwszych zajęć był decoupage a dokładniej decoupage na szkle i świecach.

Szkło jak żaden inny materiał, doskonale adoptuje papier , maskuje nierówności między nałożonymi warstwami  i podkreśla walory stosowanych materiałów.

Na szkle z łatwością łączy się różne techniki zdobienia – od naklejania serwetek, postarzania, po techniki malarskie a nawet złocenie. Do dekorowania szkła stosuje się w większości te same materiały co do tradycyjnego decupague. Szczególnie łatwo dekoruje się szkło zwykłymi stołowymi serwetkami.

Ze względu na ilość i wielką różnorodność jest w czym wybierać.  Właśnie dzięki tej różnorodności dostępnych materiałów nasze zdobione przedmioty są wyjątkowe i niepowtarzalne. Dostępne są również specjalne papiery do zdobień czy kalkomania. Przykleja się je klejem poliwinylowym rozcieńczonym odrobina wody. Po naklejeniu na powierzchnię szkła zdobień zabezpiecza się je lakierem wykończeniowym na bazie wody, alkoholu czy oleju.

Do malowania szkła można stosować także farby akrylowe, farby otrzymywane z barwników z proszku czy farby do drewna na bazie alkoholu. Podczas zajęć powstały przepiękne butelki z motywem kwiatowym czy świątecznym.

Kolejnymi dekoracyjnymi przedmiotami, które powstały podczas warsztatów to świece. Tutaj tez powierzchnię świec pokryto motywami z serwetek.

Na warsztatach „Inspiracje” praca dopiero się zaczęła a tematów z jakimi zapoznają się uczestniczki jest bardzo dużo. Zapraszamy do udziału. Szczegółowych informacji o warsztatach udzielamy pod nr telefonu 17 585 53 42, od poniedziałku do piątku w godzinach 13. 00 – 19. 00.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa