W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

SDK – słoneczny dzień, wiele atrakcji , kolejny osiedlowy festyn za nami…[FOTO]

W czwartkowe popołudnie,  w miłej zabawowej atmosferze, na osiedlu Lotników, tuż przy Filii nr 1 Spółdzielczego Domu Kultury,  dzieci wspólnie z rodzicami przywitały nadchodzący dużymi krokami nowy rok szkolny.

Festyn „Witaj Szkoło” odbył  się dzięki zaangażowaniu Samorządowej Rady Osiedla Lotników. Skoczna muzyka bardzo szybko przyciągnęła mieszkające na osiedlu Lotników dzieci w różnym wieku oraz ich rodziców czy dziadków.  Dodatkowo bardzo przyjemna słoneczna , jeszcze wakacyjna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie.

Maluszki bawiły się ochoczo, w asyście rodziców lub dziadków w specjalnie przygotowanej do ich potrzeb  i możliwości przestrzeni. Kolorowe mebelki, zabawki, tunele bujaczki uświetniały zabawę. Festyn rozpoczął się tradycyjnym kredowym  konkursem plastycznym. Był stały punkt zabawy czyli kręcenie kołem hula hop. W kolejnej zabawie ważnym rekwizytem był „czarny kapelusz”, który dzieci zakładały sobie na głowę zadaniem  było jak najszybciej przekazywać go kolejnej osobie stojącej obok.

Następnie dzieci startowały w slalomie składającym się z kilku konkurencji. Tutaj liczyła się szybkość, sprawność ale przede wszystkim współpraca. Najwięcej trudności sprawiała uczestnikom konkurencja, w której trzeba było zbudować wieżę z kartonowych klocków.  Na festynie przydatna okazała się wiedza sportowa. W piłkarskim quizie dziewczynki wcale nie ustępowały chłopcom. Wszyscy próbowali swoich sil w układaniu niewielkiego obrazka na czas a dużą atrakcją było robienie sobie zdjęć z planszą kosmicznych stworków

Festyn odbył się dzięki Samorządowej Radzie Osiedla Lotników i Urzędowi Miasta Mielca, Sponsorami drobnych słodyczy, przyborów szkolnych i plastycznych był Urząd Miejski w Mielcu  i Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa