W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – udział Seniorów w XV Podkarpackim Festiwalu Seniorów…

W sobotę 12 maja dwa połączone chóry Seniorów „Złotej Jesieni” i „Wrzosu” działające pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu uczestniczyły w „XV Podkarpackim Festiwalu Seniorów 2018”w Boguchwale.

Reprezentanci obu klubów działających przy Spółdzielczym Domu Kultury, wielokrotnie brali udział w tym festiwalu. W klubowych salach wisi wiele dyplomów z uczestnictwa i za zdobyte pierwsze miejsca.
W tym roku zespół chóralny wystąpił z piosenkami: „Milion białych róż” i „Amigo”. Maria Świątek z Klubu Seniora „Złota Jesień” zaśpiewała piosenkę pt: „Suliko” a Elżbieta Pitroff z Klubu Seniora „Wrzos” w duecie z Maciejem Kulpą zaprezentowali się w repertuarze operetkowym z utworami pt: „Ocal naszą miłość” i „Co sie dzieje oszaleję”. Natomiast Anna Paprocka z Klubu Seniora „Złota Jesień” rozbawiła wszystkich gawędą pt: „Helusia i Waluś” oraz monologiem: „Bukiecik”.

Do występów naszych reprezentantów od strony muzycznej i wokalnej przygotował Maciej Kulpa, były pracownik SDK i wieloletni opiekun klubu Seniora „Wrzos”. Od strony organizacyjnej i estetycznej wspierały ich opiekunki z ramienia SDK Panie: Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska – Wałek. Seniorzy spędzili w Boguchwale cały dzień, oglądając prezentacje w kategoriach: muzyka, teatr i folklor w wykonaniu zespołów i solistów z wielu podkarpackich miejscowości. Pozyskali nowe znajomości i poszerzyli horyzonty swojego myślenia o możliwościach w twórczości seniorów.
Tego dnia nasi występujący odnotowali wymierny sukces. Pomimo że na prawie 40 wykonawców jurorzy przyznali tylko po dwa miejsca, na każdą z trzech kategorii, to jesteśmy dumni, gdyż jedno z drugich miejsc przypadło Elżbiecie Pitroff i Maciejowi Kulpie. Laureaci drugiego miejsca tym samym otrzymali nominację do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Seniorów w Bydgoszczy.
Wyjazd został sfinansowany prze SKF ODEK z funduszy pozyskanych z UM w Mielcu.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa