W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Oświadczenie firmy Kronospan Mielec sp.o.o.

Oświadczenie po spotkaniu z lokalnymi politykami i przedstawicielami rad osiedlowych w siedzibie firmy Kronospan Mielec sp. z o.o.

8 czerwca 2018 roku, w siedzibie firmy Kronospan Mielec sp. z o.o. odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych, Agencji Rozwoju Przemysłu, Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego oraz mieleckich rad osiedlowych. Rozmowa dotyczyła korzystnych zmian, jakie wdrożyliśmy i mamy plan wdrożyć dla polepszenia jakości powietrza w Mielcu. Dbałość o środowisko – co wyraźnie podkreślamy – stawiamy jako jeden ze swoich priorytetów. To nie tylko deklaracje, a konkretne działania.

28 maja 2018 r. zakończyliśmy montaż innowacyjnego filtru, poprawiającego jakość powietrza w naszym mieście. Obecnie trwa faza testów. Mieszkańcy Mielca już powinni odczuwać korzyści, płynące z instalacji tego najnowocześniejszego rozwiązania.

Zastosowana w urządzeniu, nowoczesna technologia ogranicza emisję zanieczyszczeń o 90%. Filtr jest w pełni przyjazny dla mieszkańców i środowiska naturalnego.

Jesteśmy częścią społeczności Mielca i oddychamy tym samym powietrzem. Żyjemy tu, tu wychowujemy nasze dzieci i zależy nam, aby nasze miasto było w pełni bezpieczne dla naszych rodzin. Dlatego też wdrażamy program konsultacji społecznych – cyklicznych spotkań z radami osiedlowymi i mieszkańcami, w czasie których będziemy informować o naszych bieżących i planowanych działaniach. Uważamy, że mieszkańcy miast najlepiej znają się na problemach miejsc, w których żyją.

Nowa instalacja została wyposażona w urządzenie do pomiaru ciągłego emisji pyłu, zgodnie z warunkami, zawartymi w decyzji środowiskowej, wydanej przez Prezydenta Miasta Mielca.

Deklarujemy, że chcemy się zaangażować w programy, mające na celu poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Proponujemy przyjazne ekologiczne rozwiązania, które sprzyjać będą mieszkańcom naszego miasta. Zależy nam też na proekologicznej edukacji nas wszystkich.

Tworzymy nowe kanały komunikacji, tak, by szybko odpowiadać na wszelkie pytania, dotyczące naszej działalności.

Podczas spotkania zgłosiliśmy również swoją chęć dołączenia do Zespołu ds. Czystego Powietrza w Mielcu. Wierzymy, że wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania dla naszego miasta.

Biuro prasowe Kronospan

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Pijany jechał skodą w Tuszymie z zakazem prowadzenia pojazdów

Wiadomości Mielec

Wpadł z narkotykami podczas kontroli w Ostrowach Tuszowskich

Wiadomości Mielec

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Monixx2 9 czerwca 2018 (sobota) at 23:39

Czyli jak?,, Para wodna ” przez 20 lat była zdrowotna, a teraz wnioskują o zwiększenie emisji trucizny i ma być efekt wow ?? Ograniczenia 90 % pyłu to raczej nie ograniczenie 90% trucizn.! Mamy dość! Mielec to nie ciemnogród! My chcemy żyć, rodzić i wychowywać zdrowe dzieci.! Mamy prawo do tego.! Ps. To jak my poradzimy sobie z napływem turystów łaknących czystego formaldehydu?

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa