W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – zajęcia w „Aniołowie” na świeżym powietrzu… [FOTO]

Z powodu nieustająco pięknej pogody w ostatnim czasie zajęcia w „Aniołkowie” mieszczącym się na osiedlu Lotników przy ulicy Bajana 20a, w filii nr I Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu przeniosły się z sali zabaw na zewnątrz.

Zadaniem głównym było zorganizowanie wyścigu ślimaków. Lecz aby wziąć udział w wyścigu należało najpierw stworzyć zawodników. W tym celu dzieci, wraz z pomocą rodziców wykonały modele ślimaków z papieru. Odrysowywanie od przygotowanego wcześniej wzoru, wycinanie oraz kolorowanie miało na celu wspomóc rozwój małej motoryki.

Nadanie charakteru ślimakom poprzez kreacje plastyczne umożliwiło dzieciakom wyrażenie siebie oraz puszczenie wodzy wyobraźni. Następnie do przygotowanego modelu należało przytwierdzić sznurek oraz patyczek, na który nawijając sznurek można „przywołać” ślimaka do siebie. Tu, niektórzy otrzymali pierwszą lekcję przydatnej umiejętności jaką jest wiązanie supełków.
Gdy wszystko było już gotowe, nadszedł czas na główny punkt programu, czyli wyścig. Po jednej stronie, w rzędzie zostały ustawione ślimaki. Na drugim końcu sznurka – trenerzy. Na hasło „start!”, ślimaki ruszyły do boju o zwycięstwo. Dzieci starały się jak najszybciej przyciągnąć swojego zawodnika do siebie nawijając sznurek na patyk ile sił w rękach. Rodzice dopingowali.

Ostatecznie wszystkie ślimaki ukończyły wyścig, a tym samym nie było przegranych. Ślimaki po wysiłku zostały poczęstowane trawą, a dzieci cukierkiem. Tego typu zabawy uczą postaw zdrowej rywalizacji i zasad fair play. Dodatkowo, zacieśniają więzi między rodzicami a dziećmi podczas wspólnej realizacji projektu. Nader wszystko jednak są świetną rozrywką i stanowią alternatywny sposób na spędzanie czasu kreatywnie.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa